Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Щолково PDF Печать E-mail
21.09.2006 14:06
ЩОЛКІВСЬКИЙ РАЙОН

   Перші згадки про Щолково відносяться до 1521-1522р.р. До середини XYIII століття с.Щолково входить до складу с.Гребнево. Серед 15 гребневців, які отримали право займатись виробництвом шовкових тканин, 2 були зі Щолково. З розвитком цієї галузі прискорилось заселення регіону.
   Сьогодні Щолківський район Московської області – це російський регіон з багатим культурним спадком, високо розвиненою промисловістю та сільським господарством, з потужною науковою базою та кваліфікованими кадрами.
Район розташований на північному сході Московської області, в 25 км від Москви. Загальна територія складає 80,7 тис.га, значну частину якої займає Клязьменсько-Міщерська низина (площа міста Щолково – 3,5 тис.га). В районі багато лісів, болот, озер та річок. Клімат континентальний з ледь підвищеною вологістю. На території району розташовані два міста обласного підпорядкування (Фрязіно, Лосіно-Петровське), 4 селища (Фряново, Свердловське, Моніно, Загорянське) та 95 сільських населених пунктів, на території Щолківського району проживає 189,1 тис.чол. (в т.ч. 112,9 тис.чол. – у місті Щолково).
Економічний потенціал району формує, у першу чергу, промисловість. Основними галузями промислового виробництва виступають хімічна та хімічно-фармацевтична промисловість, харчова та переробна, легка та текстильна промисловості, машинобудування та металообробна промисловість.
Основною продукцією текстильної та легкої промисловостей є вовняні, бавовняні, шовкові тканини, фетрові головні убори, текстильна галантерея. Такі підприємств, як ВАТ “Славія Текстиль”, ВАТ “Щолківський фетр”, ЗАТ “Щолківська шовкоткацька фабрика”, ВАТ “Технотканина”, ЗАТ “Мальцевотекс”, ЗАТ “Вірго”, ЗАТ “Фрянівська фабрика” широко відомі в Росії та за її межами.
На хімічних та хіміко-фармацевтичний підприємствах района, найбільшими з яких є ВАТ “Щолківський вітамінний завод” та ЗАТ “Щолково Агрохім”, виробляються хімічні засоби захисту рослин, товари побутової хімії, лікарські та вітамінні препарати.
Підприємства ЗАТ “Партнер і К”, ЗАТ “Щолковохліб”, ЗАТ “Столичний тресть” представляють харчову та переробну галузі. ЗАТ “Мултон” – один з найбільших російських виробників соків. Такі бренди, як “Добый сок”, “RICH”, “Ніко” не потребують особливого представлення.
На долю підприємств харчової, хімічної та легкої галузей припадає 82% продукції, що випускається.
У районі функціонує єдиний у Російській Федерації Завод переробки дорогоцінних металів – спеціалізоване підприємство з переробки відходів сплавів, що містять золото та срібло, та випуску готової продукції з вторинного срібла та вторинного золота.
У Щолківському районі працює понад 30 підприємств з виробництва різних видів меблів та комплектуючих, які об’єднані в Асоціацію меблевої промисловості.
Основними підприємствами сільського господарства виробляється зерно, картопля, овочі, м’ясо-молочна продукція, курине яйце.
У районі функціонує понад 1,7 тисяч підприємств малого бізнесу та понад 5 тисяч підприємців без утворення оридичної особи.
Сьогодні інвестиційною діяльністю з будівництва об’єктів нерухомості житлового призначення займаються біля 30 компаній. Загальний обсяз будівництва житла до 2012 року відповідно до укладених інвестконтрактів/угод складає 1,65 млн. м² з обов’язковим будівництвом необхідних об’єктів соціальної інфраструктури та ліквідацією старого житлового фонду району.
Широка мережа транспортних підприємств обслуговує усі вантажні та пасажирські перевезення. Район володіє всіма видами сучасного зв’язку, включаючи телевізійний телецентр. На території Щолківського району розташований Чкалівський аеродром. З 1960 року у всесвітньо відомому Зоряному містечку веде свою діяльність Центр підготовки космонавтів ім. Ю.О. Гагаріна.
На підприємствах та в організаціях району зайнято біля 60 тисяч працюючих. У промисловій сфері сконцентровано 32% загальної кількості зайнятих. За кількістю зайнятих у промисловості тримають першість харчова та переробна галузі, де зосереджено 26% загальної кількості зайнятих у промисловості. У хімічній та хіміко-фармацевтичній промисловості працюють 21%.
У м.Щолково розвинена банківська система. Функціонують філіали Збербанку, Московського кредитного банку, банку “Відродження”, Принт-банку та інш.
Через Щолково проходить залізниця Митищі-Фрязево, яка сполучає магістралі Москва-Ярославль та Москва-Нижній Новгород. Зі столицею місто сполучене автотрасою республіканського значення – Щолковським шосе.
На території міста знаходиться Щолківська митниця, яка обслуговує 6 районів та міст Московської області.
У Щолківському районі функціонує 33 загальноосвітніх та початкових шкіл, ліцей, гімназія, вечірня школа, корекційна школа, 2 початкові школи-дитсадки. Працюють дитяча музична, дитяча художня та дитячо-юнацька спортивна школи.
У районі постійно ведеться робота з розвитку матеріальної бази фізичної культури та спорту. У 2005 році введені в експлуатацію майданчики для баскетболу та міні-футболу, плоскісні споруди “Юніор” Універсального манежу “Підмосков’я”, універсальний хокейний майданчик. Продовжується будівництво багатофункціонального спортивного комплексу для тенісу на території Міського дитячого стадіону м.Щолково.
Фонд муніципальної Щолківської художньої галереї нараховує понад 150 робіт художників зі Щолково та інших міст Московської області. В місті функціонує історико-краєзнавчий музей.
У районі знаходиться ряд чудових пам’ятників історії та архітектури XVII-XVIII століття, 28 культових споруд, 99 пам’ятників та меморіальних споруд воїнської слави, садиби-пам’ятники історії та культури.


 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт