Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Слуцьк PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.09.2006 14:09


Слуцький район,
Республіка Білорусь


     Слуцький район розташований у південній частині Мінської області. Його площа складає 1821 км2. В районі 210 населених пунктів. Лісами вкрито біля 24% території. Під болотами знаходиться біля 1 % площі району. У лісах Слуцького району водяться лосі, кабани, зайці, лисиці, куниці, тетереви та інші тварини. Середня температура січня - -6,3 °С, липня- +17,8 °С. Кількість опадів на рік складає 625 мм. Вегетаційний період триває 193 діб.
     Територію району перетинають  автодороги Мінськ-Мікашевичі, Івацевичі-Старі Дороги, Осиповичі-Барановичі та інші загальною довжиною 830,6 км; залізниця Барановичі-Осиповичі, Слуцьк-Солегірськ загальною довжиною 60 км.
       Центр району — місто Слуцьк, яке знаходиться у південній частині району, на річці Случ, в 105 км на південь від Мінська. У місті понад 280 вулиць та провулків загальною довжиною 90,3 км, зелених насаджень понад 400 га, 2 парки.
Указом Президента Республіки Білорусь №156 від 28 березня 2005 р. Слуцький район та місто Слуцьк об’єднані в одну адміністративно-територіальну одиницю — Слуцький район.
      Населення району - 96594 особи (на 01.12.2007 року), в тому числі: в сільській місцевості - 35796 осіб, в місті -  60798 осіб. Працездатне населення: жінки від 16 до 55 років – 27530 осіб, чоловіки від 16 до 60 років – 30951 особа. Національний склад населення: білорусів – 87,9 %, росіян – 8,9 %, українців – 1,9 %, поляків – 0,3 %, інших національностей – 1 %.
     У промисловому секторі району функціонує 28 промислових підприємств, 10 з яких представляють харчову та переробну галузі (90 % від всього промислового випуску продукції. Бюджетоутворюючими у районі є 4 підприємства: ВАТ «Слуцький цукрорафінадний комбінат», ВАТ «Слуцький сироробний комбінат», ВАТ «Слуцький м’ясокомбінат» та ВАТ «Слуцький комбінат хлібопродуктів».
На експорт відправляють свою продукцію 15 підприємств та організацій району. Головні експортери: ВАТ «Слуцький цукрорафінадний комбінат» - (35%) (цукор-пісок до Москви); ВАТ «Слуцький сироробний комбінат» - (37,7%) (молочна продукція до Москви, Санкт-Петербурга), ВАТ «Слуцький м’ясокомбінат»  - (21%) (свинина, яловичина до Москви, Санкт-Петербурга).
     Будівельна галузь району представлена 14 будівельними та ремонтно-будівельними організаціями , 3 дорожними організаціями, серед них: БУ-55 ВАТ «Солегірськпромбуд», дочірнє будівельне унітарне підприємство «ПМК-223», дочірнє будівельне унітарне підприємство «ПМК-225», дочірнє будівельне унітарне підприємство «ПМК-226»  Мінського обласного виробничого проектно-будівельно-унітарного підприємства «Мінськоблсіль-буд», ВАТ «ПМК-71». Пріоритетним напрямком залишається житлове будівництво. В період 2002- 2007 років у районі зведено 1367 житлових будинків та квартир загальною площею 119,3 тис.кв.м.
    Слуцький район - один з найбільших виробників сільськогосподарської продукції в області, який спеціалізується на виробництві молока, м’яса, зерна, картоплі, цукрового буряка.
     Виробництвом с/г продукції займається 19 с/г виробничих кооперативів, 2 акціонерних товариства, 3 унітарних підприємства, 18 фермерських господарств.
Роздрібну торгівлю та громадське харчування забезпечують 237 офіційно  врахованих суб’єктів господарювання та 1244 приватні підприємці.
Стаціонарна торгівельна мережа нараховує 300 магазинів та 140 об’єктів громадського харчування, в тому числі: 164 магазини та 83 об’єктів громадського харчування у місті, 136 и 57 - в сільській місцевості. Побутові послуги у Слуцькому районі надають 125 офіційно  врахованих суб’єктів господарювання, із них 62 приватні підприємці.
Організацію перевезень пасажирів автотранспортом  у Слуцькому районі здійснює дочірнє підприємство «Автопарк №2». Підприємство обслуговує 35 приміських, 22 міських та 7 міжміських маршрутів. Вантажними перевезеннями в районі займаються дочірнє унітарне підприємство «Вантажний автомобільний парк №5», дочірнє унітарне підприємство «Слуцькагротранс» та інші.

    Система освіти Слуцького району  включає державний заклад освіти «Гімназія № 1 м.Слуцька»,  30 середніх шкіл, 4 середні школи-дитсадки, 7 базових шкіл, державний заклад освіти «Середня загальноосвітня вечірня (змінна)  школа № 3 м.Слуцька», державний заклад освіти «Слуцька загальноосвітня середня школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, що залишились без батьківської опіки», 40 дошкільних закладів і т.і.
До послуг мешканців міста та району 8 центральних сільських будинків культури, 20 будинків культури, 5 сільських клубів, 3 сільскі клуби-бібліотеки, 4 дитячі школи мистецтв, 3 дитячі музичні школи, центр художньої творчості школярів, міський будинок культури, районна централізована бібліотечна система, парк культури та відпочинку і т.і.
Спортивна матеріально-технічна база нараховує 120 спортивних закладів: міський стадіон відділу фізичної культури, спорту та туризму, 59 спортивних залів, 24 стрілкових тири, 9 міні-басейнів, 4 плавальні басейни, 23 спортивних майданчики (при школах).

    Надання медичної допомоги населенню району здійснюється закладом охорони здоров’я «Слуцька центральна районна лікарня», яка включає центральну районну лікарню на 730 ліжок; поліклініку для дорослих на 960 відвідувачів за зміну; поліклініку для дітей на 300 відвідувачів за зміну; стоматологічну поліклініку на 300 відвідувачів за зміну; протитуберкульозний диспансер на 100 відвідувачів за зміну; жіночу консультацію на 100 відвідувачів за зміну; дермо-венерологічний диспансер на 45 відвідувачів за зміну із стаціонаром на 25 ліжок; станцію швидкої медичної допомоги на 25-50 тисяч викликів на рік; станцію переливання крові; 7 фельдшерських здоровпунктів. У сільській місцевості працюють 4 дільничі лікарні; 8 лікарських амбулаторій; 2 лікарні сестринського догляду; 32 фельдшерско-акушерські пункти.
     Слуцький районний вузол електричного зв’язку нараховує 11 міських та 44 сільських автоматичних телефонних станцій. Мережа радіозв’язку забезпечується 9 радіовузлами. Функціонує нова телекомунікаційна технологія швидкісного доступу до мережі Інтернет.

 

Обновлено 14.07.2008 14:11
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт