Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
СІЛЛАМЯЕ PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.09.2006 14:10

Сілламяе, Естонська Республіка


    Дата заснування: 1946 р. Статус міста отримав у 1957 р.
    Середні координати: 59°23'30" північної широти, 27° 44' 54" східної довжини. Середня висота над рівнем моря: 18 м. Площа міста: 10,68 кв. км.
Населення: біля 17 500 чоловік.
Національний склад населення: росіяни - 80,8%, українці - 3 %, білоруси - 3%, естонці - 3%. Майже 7 тисяч мешканців - громадяни РФ.
     Сілламяе розташоване у північно-східній Естонії, в Іда-Вірумааскому повіті, на узбережжі Фінської затоки, у місці впадіння в неї річки Ситке, за 25 км від естонсько-російського кордону. 
      Відстань від Сілламяе до Талліна — 180 км, до Нарви — 25 км, до Санкт-Петербурга — 170 км. Через місто проходить шосе Таллін – Нарва – Санкт-Петербург.
      Житлові квартали розташовані на схід від річки Ситке. Класичні бульвари і широкі сходи, які ведуть до узбережжя моря, підкреслюють неповторний ландшафт міста. Близькість курорту Нарва-Йиесуу та сосновий бір надають мешканцям та гостям міста можливість для повноцінного відпочинку.
       Як об’єкт містобудування у комплексі, найбільшу цінність являє забудова 50-60 років ХХ століття: будинок Центру культури, кінотеатр, муніципалітет, спорткомплекс.
 Сілламяе впродовж тривалого періоду було "закритим", невідомим для іншого населення Естонії. Сьогодні це приморське, зелене місто відкрите для всього світу.
Сілламяе має сприятливий економічний потенціал. Можливості економічного розвитку міста визначаються двома основними факторами:
- географічним положенням на трасі Санкт - Петербург - Таллін, на узбережжі Фінської затоки;    
- професіоналізмом його мешканців, їх інтелектуальним потенціалом. 
      Велика промисловість представлена концерном „Silmet Group” з переробки сланцевих руд та виробництва рідкоземельних та рідкісних металів (ніобій, тантал тощо), його продукція використовується у літако-будуванні, ракетобудуванні; полірувальні порошки, які виробляє Silmet, використовуються у приладобудуванні та оптиці.
        Успішний розвиток регіону пов’язаний з будівництвом торгівельного порту, який незабаром відкриє також пасажирські лінії, та вільною економічною зоною, яка дозволяє оформляти товари без податків.
        Інкубатор підприємництва, який розпочав свою діяльність у вересні 2007 року, практично розпроданий клієнтам, а на ТЕЦ проводяться заключні роботи перед запуском виробництва.
        У 2008-2010 роках планується залучити в розвиток міста та його передмістя 2 мдрд. крон.
       У Сілламяе 4 загальноосвітніх школи, одна з  них - естонська. На базі шкіл діють 3 класи з навчання англійської мови за новими сучасними методиками. У місті 8 дитячих садків, в тому числі один - санаторного типу, один – естонський. Фахівців з шести напрямків готує професійне училище, яке має сучасно облаштовані класи, майстерні і гуртожиток. Діє Міжнародний еколого-технологічний коледж, недержавний вищий навчальний заклад, за фахами: екологія, економіка і маркетинг.
      У місті Сілламяе працюють музична школа, будинок дитячої творчості “Вулик”, дві бібліотеки, Центр культури, музей історії міста, виставкова зала. Міський інформаційний центр представлений газетою “Сілламяеський вісник”, радіо та телебаченням.
     У Сілламяе збудований один з кращих на північному заході Естонії спортивних комплексів: палац спорту з трьома залами та легкоатлетичним манежем, басейн, стадіон з рездоровим покриттям бігових доріжок. Дитяча спортивна школа надає можливості для занять плаванням, легкою атлетикою, лижами та футболом. У місті функціонує також шаховий і шашковий клуб.
       Основні завдання міста: сприяння створенню нових робочих місць за рахунок запуску морського порту, розвиток міської інфраструктури, будівництво нової дороги до порту, зведення терміналів для прикордонників та митників, будівництво готелів, магазинів, парковки для автомашин. 

Обновлено 14.07.2008 14:13
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт