Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Сім'я і молодь PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
02.03.2011 12:02

Відділ у справах сім’ї та молоді Броварської міської ради
Відділ створено в лютому 1997 року
Адреса:07400, Київська обл., м Бровари,  вул. Гагаріна, 18, кім. 312-313
тел./факс 6-57-86, тел.бухгалтерії: 4-61-64
Email: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Режим роботи :
8.00-17.00 год (в п’ятницю 15.45 год.) Перерва - 12.00 -12.45
Прийом громадян начальником відділу здійснюється щовівторка – з 9.00 до 12.00 год.
Начальник відділу – Теплюк Лариса Миколаївна
Заступник начальника відділу – Кузнєцова Ірина Костянтинівна
Головний спеціаліст  - Катруша Олена Іванівна
Головний бухгалтер – Заліщук Світлана Адамівна

 

   Відділ є виконавчим органом міської ради, підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим її виконавчому комітету та міському голові. Основним завданням якого є реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок і сім’ї, виконання соціальних програм та здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту дітей, молоді, жінок і сім’ї, рівних прав і можливостей для участі жінок і чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, сприяння соціальному становленню і розвитку дітей і молоді, запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми, організації оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді.
Основні напрями роботи відділу в місті:
Відпочинок та оздоровлення дітей міста.
     З  метою удосконалення організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей на засіданні сесії Броварської міської ради 24 квітня 2008 року було затверджено міську Програму відпочинку та оздоровлення дітей на період 2008 – 2012 років (№712-36-05).
Відповідно до зазначеної програми відділ у справах сім’ї та молоді здійснює координацію робіт, пов’язаних із реалізацією заходів щодо оздоровчої кампанії та організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.
     Управління освіти, відділ у справах сім’ї та молоді, відділ у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей, дитяча лікарня, проводять підбір та направлення дітей на оздоровлення в дитячі оздоровчі заклади із числа:
    дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
    дітей-інвалідів;
    дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;
    дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на  Чорнобильській АЕС;
    дітей з девіантною поведінкою;
    дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;
    дітей, які перебувають на диспансерному обліку;
    дітей із неповних сімей;
    талановитих та обдарованих дітей.
враховуючи при цьому, що право на забезпечення путівкою має дитина, яка в поточному році не отримувала путівку до дитячого оздоровчого закладу за рахунок місцевого та державного бюджетів. Погодження списків дітей, які направляються на оздоровлення, у всіх відповідних інстанціях проводяться за 10 днів до відправлення групи.
     Броварська центральна районна лікарня здійснює оздоровлення дітей, які перебувають на диспансерному обліку.
Управління освіти спільно з відділом у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення відповідно до розподілу путівок постійно проводять оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Щороку за запрошенням Президента комітету поріднених міст Фонтене-су-Буа Ерве ПУАР’Є вісім  дітей віком 11-12 років із числа соціально незахищених категорій сімей  оздоровлюються у центрі відпочинку м. Сен – Сюльпіс.
Престижним та якісним є оздоровлення в Міжнародному дитячому центрі “Артек” та в «Українському дитячому центрі “Молода гвардія”.

Категорії дітей, які направляються
відділом у справах сім’ї та молоді на оздоровлення:

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування: заява від опікуна (піклувальника);    свідоцтво про народження дитини (копія); свідоцтва про смерть обох батьків (копія) або рішення суду про позбавлення батьків батьківських прав (копія); рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна (копія), єдиний квитк (копія) .
Діти-інваліди (направляється     у разі відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування) :    заява від батьків; свідоцтво про народження дитини (копія);    посвідчення про належність дитини до цієї категорії (копія).
Діти з багатодітних  сімей:    заява   від   батьків;     свідоцтво про народження дитини (копія); посвідчення батьків та дитини з багатодітної родини (копія).
Діти з малозабезпечених    сімей:     заява від батьків;     свідоцтво про народження дитини (копія); довідка про одержання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості (оригінал).
Діти військовослужбовців та     працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків:  заява від матері;  свідоцтво про народження дитини (копія); копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.
Діти з девіантною     поведінкою: заява від батьків;     лист-клопотання від служби у справах дітей, на профілактичному обліку якої перебуває дитина; характеристика служби у справах дітей з підтвердженням категорії; свідоцтво про народження дитини (копія).
Діти, які перебувають на диспансерному обліку:    заява від батьків; свідоцтво про народження дитини (копія); довідка про перебування на диспансерному обліку з чітко вказаним діагнозом (оригінал - за підписом лікаря, у якого дитина перебуває на диспансерному обліку та завідуючої поліклінікою); за 5 днів до від’їзду дитини у ДОЗ довідку з лікарні, що дитина у поточному році від лікарні не оздоровлювалась.
Талановиті та обдаровані діти:    заява від батьків; свідоцтво про народження дитини (копія); ксерокопія відповідного посвідчення, диплома, грамоти тощо про присвоєння звання переможця 1-3 особисте або командне місце), лауреата чи дипломанта змагання, олімпіади, конкурсу, огляду міжнародного, всеукраїнського, обласного та міського рівнів (не менше 2 – 3 грамот за останні 2 роки).
Діти з неповних сімей:  заява від батька (матері); свідоцтво про народження дитини (копія); свідоцтво про розірвання шлюбу, або довідка з РАГСу про те, що батько записаний зі слів матері (одинокі матері), або рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав (копія), або  копія свідоцтва про смерть батька (матері).
До пакету документів обов’язково додаються:
•копія паспорта заявника     (стор. 1, 2, 11);
•довідка-підтвердження з місця навчання дитини (ЗОШ №, клас).

 Створення в місті відповідних умов для корисної зайнятості молоді, підтримка молодіжних ініціатив та організованих форм дозвілля.

* Щороку проводяться такі міські заходи: шоу-програма “Кохання з першого погляду”, чемпіонат КВК серед вищих навчальних закладів міста,  інтелектуально-спортивна гра “Євро quest” з нагоди відзначення Дня Європи, мета якої: поширити інформацію про Європейський Союз, викликати інтерес молоді до Європейського Союзу та розуміння механізмів її функціонування, “Молодіжна дискотека” та виставка творчих робіт обдарованої молоді міста з нагоди відзначення Дня молоді, святкові заходи до Дня Студента. 

* Щороку виплачується  за рахунок коштів з міського бюджету матеріальна допомога студентам денної форми навчання із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищих навчальних закладах освіти І-IV рівня акредитації, у розмірі 200 грн. на місяць, кожному (починаючи з 18 років).
* При відділі створені:
−координаційної рада з питань молодіжної політики, яка проводить свої засідання щокварталу. До її складу входять керівники вищих навчальних закладів міста, голови Молодіжних громадських організацій, начальники відділів і управлінь, які працюють у сфері молодіжної політики. ;
−молодіжна громадська рада;
−комісія з проведення міського конкурсу проектів програм, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями стосовно сімей, дітей та молоді.    Проекти, які беруть участь у конкурсі, мають відповідати стратегії здійснення молодіжної та сімейної політики у  Броварах, а рішення щодо їх фінансування приймаються на засадах конкурсного відбору. Щороку в місті проводиться даний конкурс, в якому беруть участь молодіжні та дитячі громадські організації, що діють на території міста та є юридичними особами.
* У місті зареєстровано 24 молодіжних та дитячих громадських організацій. Співробітництво з молодіжними організаціями, студентським активом здійснюється через координаційну раду з питань молодіжної політики, молодіжну громадську раду та студентські ради ВНЗ.
 Підтримка обдарованої молоді та стимулювання її громадської активності.

* Щороку в рамках відзначення Дня молоді проходить вручення молодіжної Премії міського голови кращим представникам  молоді міста Бровари, яка становить 500, 00 грн. кожному  у номінації “За творчі досягнення”, “За спортивні досягнення”, “За виконання громадянського обов’язку”,  “За внесок у розвиток молодіжного руху” та “За наукові досягнення”. 

* Щороку в рамках відзначення Дня молоді відділ подає кандидатуру від міста на присудження Премії  Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді  у  розбудові України, на здобуття молодіжної премії голови обласної державної адміністрації, відзначення Почесною грамотою та Подякою Київської обласної державної адміністрації.

* Також, двічі на рік, з нагоди відзначення Дня молоді та Дня студента проходить нагородження Почесними грамотами та цінними подарунками кращих представників  молоді міста, які досягли значних успіхів у реалізації молодіжної політики в місті.

* Починаючи з 2011 року буде проводитись виплата стипендій міської ради кращим студентам вищих навчальних закладів міста. Відповідно до Положення встановлюється 20 стипендій на рік з розрахунку: 10 стипендій за результатами зимової сесії, 10 стипендій – літньої сесії – у розмірі 200 грн. на місяць кожному, протягом 6 місяців.

Реалізація заходів щодо підтримки сім’ї.

* З 01 січня 2010 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», спрямований на вдосконалення державної системи соціального захисту багатодітних сімей і кожного з її членів, який передбачає ряд пільг для багатодітних сімей.
    Багатодітна сім'я – це сім'я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей (рідних або усиновлених).
    Дитина – це особа віком до 18 років (повноліття) якщо згідно  із  законом,  застосовуваним до неї,  вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення, які є документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України “Про охорону дитинства” та іншими законодавчими актами.

* Щороку проводяться: міський конкурс “Молода сім’я року”, святковий концерт по відзначенню Дня матері і Дня Сім’ї та відзначення кращих сімей міста Почесними грамотами Броварської міської ради за створення належних умов для всебічного розвитку та виховання дітей у сім’ї.

* Щороку проводяться новорічні ранки для дітей з соціально-незахищених категорій сімей.

    * Відповідно до Закону України “Про державні нагороди” почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною. Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року №476/2001 почесне звання України “Мати – героїня” присвоюється жінкам, які народили  та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Також жінки, які ще за радянських часів і до дня проголошення України незалежною державою, а також упродовж 1992-2004 років, були нагороджені “Медаллю материнства”,  повинні подати документи на відзначення почесним званням України   “Мати – героїня”.   
    Відповідно до поданих документів багатодітних матерів, відділ у справах сім’ї та молоді Броварської міської ради готує нагородний лист та подання на ім’я голови Київської обласної державної адміністрації щодо присвоєння почесного звання України “Мати – героїня”.
     В п.13 Нагородного листа (Характеристика із зазначенням конкретних особливих заслуг особи) необхідно детально вказувати, за який вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї,  створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, буде нагороджена особа. Також, відповідно до листа заступника голови КОДА від 18.06.2009 року №11-22-13643, багатодітні матері, діти яких були засудженими умовно, або знаходились в місцях позбавлення волі, або, без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо), виховувались в інтернатних закладах чи знаходились під опікою інших осіб, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України “Мати – героїня”.
    З метою уникнення неправомірного присвоєння почесного звання України “Мати – героїня”  відділом у справах сім’ї та молоді всім жінкам, які подають свої кандидатури на присвоєння державної нагороди надається відповідний перелік документів, який необхідно подати до відділу для підготовки нагородного листа, подання та протоколу засідання, а саме:
1.Копія паспорта, ідентифікаційного номера матері.
2.Копії диплому (свідоцтва) про освіту, відзнак, грамот.
3.Копії трудової книжки, пенсійного посвідчення; характеристика з місця роботи.
4.Копії свідоцтва про шлюб, паспорта чоловіка.
5.Довідка про склад сім'ї.
6.Довідку із МВСУ про те, що не була засудженою і в розшуку не перебуває.
Також, необхідно подати такі документи на всіх дітей:
1.Копії свідоцтв про народження та паспортів дітей.
2.Характеристики з місця навчання дітей.
3.Копії дипломів (свідоцтв) про освіту дітей.
4.Копії відзнак, грамот дітей (при наявності).
5.Для повнолітніх членів родини характеристики з місця роботи.
6.Копії свідоцтв про шлюб та свідоцтв про народження дітей.
7.Для повнолітніх членів родини довідку із МВСУ про те, що не були засудженими і в розшуку не перебувають.

* Відповідно до Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”, “Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї”, затвердженої спільним наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту і міністерства внутрішніх справ України від 07.09.2009 №3131/386, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2009 року за №917/16933 на відділи у справах сім’ї та молоді  покладено координацію роботи з питань попередження насильства в сім’ї.
Насильство в сім’ї – будь – які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду. Шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Відділ приймає та розглядає заяви та повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення, виявляють причини та умови, що сприяють проявам насильства в сім’ї, вживають заходів щодо їх усунення, надають консультації з питань попередження насильства в сім’ї.

Форми насильства

•  - Фізичне - це використання дорослими сили: побої, тілесні ушкодження, ляпаси, штовхани, копання ногами, подряпини, нанесення опіків, удушення, щипання, брутальне хапання, удари кулаком, відкидання вбік чи додолу, кидання у людину предметів, сіпання за волосся або його виривання, викручування, заламування рук, застосування зброї, позбавлення свободи, їжі, одягу та інших нормальних умов життя, що може призвести до смерті, порушень фізичного, психічного стану.

•  - Сексуальне - будь-яка сексуальна поведінка, що нав'язується проти твоєї волі, порушуючи твій психосексуальний розвиток: інцест (статеві стосунки з батьками), сексуальні доторки, нав'язування перегляду відповідних телепрограм і фільмів тощо.

•  - Психологічне (емоційне) - навмисне приниження честі й гідності, яке спричинює образу, страх, невпевненість у собі. Це лайка, крик, образливе обзивання та прокльони. Залякування. Образливі жести. Брутальність стосовно дорогих тобі родичів та друзів, спричинення шкоди домашнім тваринам, яких ти любиш. Нищення, приховування, пошкодження цінних для тебе речей. Брутальна критика дій, думок, почуттів, звинувачення у всіх проблемах. Заборона висловлюватись. Поводження, як зі слугою. Обмеження свободи пересування аж до ізоляції, контроль спілкування з однолітками, дорослими, рідними батьком чи матір'ю. Надмірне втручання у всі твої таємниці, справи. Погрози розповісти всім про секрети; вигнати з дому, здати у дитячий будинок, психіатричну лікарню, міліцію чи тюрму; вчинити самогубство нібито через тебе; забрати з собою, пішовши з сім'ї, чи, навпаки, залишити; побити чи вбити. Відмова у допомозі.

•  - Економічне - позбавлення або обмеження майнових прав. Відмова у коштах на їжу, теплий одяг, засоби гігієни чи ліки. Трата сімейних грошей однією людиною, що прирікає родину на голод і злиденне існування.
    

Обновлено 02.03.2011 13:19
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт