Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Рішення міськвиконкому 28.12.2011 №688 Про схвалення Програми соціально- економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2012 рік PDF Печать E-mail
Автор: Адміністрація   
30.12.2011 08:32

БРОВАРСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
вИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
Від 28.12.2011 №688

Про схвалення Програми соціально-
економічного та культурного
розвитку міста Бровари на 2012 рікРозглянувши проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2012 рік, керуючись пп.1 пункту „а” ст.27 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”, виконавчий комітет Броварської міської ради


В И Р І Ш И В:

1. Схвалити Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2012 рік, (додається).
2. Управлінню економіки подати дану Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2012 рік для розгляду на сесії  Броварської міської ради.
3. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Броварської міської ради від 30.12.2010 № 775 «Про схвалення Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2011 рік»
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Андрєєва В.О.

Міський голова                                                   І.В.Сапожко   

П Р О Г Р А М А
соціально - економічного
та культурного розвитку
міста Бровари
на 2012 рік


Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2012 рік (далі – Програма) є документом, у якому, на основі аналізу розвитку міста, визначаються цілі та пріоритети соціального розвитку міста на 2012 рік та заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на підвищення якості життя та добробуту громадян.
Програма розроблена на основі вимог Конституції України з урахуванням положень Законів України:
- „Про місцеве самоврядування в Україні”;
- „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного   і   соціального розвитку України” ;
- „Про державні цільові програми”;
- „Про інвестиційну діяльність”;
- „Про режим іноземного інвестування”;
- „Про зовнішньоекономічну діяльність”.
- Програми Президента України "Україна – для людей";
- Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава".
Постанов Кабінету Міністрів України:
- від 26.04.2003 №621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів  економічного і соціального розвитку та складання державного бюджету”;
- від 21.07.2006 № 1001 „Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року”;
- Стратегії розвитку Київської області на період до 2015 року.
Програма базується на аналізі соціально-економічної ситуації, що склалася в місті за останні роки, який здійснено на підставі статистичних даних  головного управління статистики у Київській області та оперативних даних підприємств.
Показники соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік сформовано за прогнозами управлінь, відділів, а також підприємств і організацій за результатами їх діяльності у 2011 році, з урахуванням виробничого потенціалу міста, можливостей забезпеченості господарського комплексу матеріально-технічними та фінансовими ресурсами.
Реалізацію намічених показників передбачається здійснювати через економічні важелі державного регулювання та виконання заходів, передбачених актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської обласної ради та розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями Броварської міської ради  та розпорядженнями міського голови, які спрямовані на подальший розвиток економіки і вирішення найактуальніших соціальних проблем.
До Програми окремим додатком включені Пропозиції щодо обсягів фінансування місцевих програм, які передбачається реалізувати у 2012 році.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються Броварською міською радою за поданням виконавчого комітету Броварської міської ради. Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками І та ІІ півріччя.

1.  СОЦІАЛЬНО -ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК МІСТА
У  2011 РОЦІ

Протягом 2011 року в місті проводилась цілеспрямована робота щодо стабілізації розвитку провідних галузей народного господарства, активізації інвестиційної діяльності, розвитку підприємницької діяльності, забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також розв'язання найгостріших соціальних проблем.
Аналіз очікуваних показників соціально-економічного розвитку міста у  2011 році свідчить, що в економіці міста спостерігаються позитивні зрушення щодо нарощування темпів економічного зростання.  
Обсяг промислового виробництва за 10 місяців поточного року за оперативними даними підприємств становить 689930,6 тис. грн., порівняно з відповідним періодом  2010 року зріс і склав 131,5 %.
Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств до кінця поточного року очікується в сумі 800,0 млн. гривень або на 13,2 млн. грн. ( на 2% ) більше, ніж за 2010 рік.
Поточний рік характеризується поступовим відновленням роботи підприємств та уповільненням темпів вивільнення працівників.
Очікується, що станом на 01.01.2012 р. у Броварському центрі зайнятості буде перебувати на обліку 495 чол.
Прогнозується, що за 2011 рік з питань отримання соціальних послуг до центру звернеться 1635 осіб.
Передбачається, що до кінця  2011 року працівниками центру зайнятості буде працевлаштовано 890 чол., 38 осіб  планується працевлаштувати на робочі місця, які створені за рахунок надання дотацій роботодавцям; 24 мешканцям міста планується надати одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Очікується, в цілому, за 2011 рік на професійне навчання, перенавчання, та підвищення кваліфікації буде направлено 260 осіб, 310 осіб – залучено  до оплачуваних громадських робіт.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в цілому по місту за 2011 рік очікується в сумі  2500,00 грн., що на 26,8 % більше, ніж за 2010 рік (1972 грн.).
Станом на 01.11.2011 року виплачено пенсій та грошової допомоги на суму 29134,92 тис. грн. Заборгованості по виплаті пенсій немає. Всього отримують пенсію 23517 пенсіонерів.
Середній розмір пенсійної виплати становить 1355,43 грн., забезпеченість власними коштами потреби на виплату пенсій та грошової допомоги  складає  73,77%.
До загального фонду бюджету міста Бровари очікуються  надходження в сумі 135980,8 тис. грн. доходів, що складає 103 % до річного плану, а в порівнянні з минулим роком очікувані надходження  до загального фонду бюджету міста в цілому зростуть на 16747,8  тис.  грн., або на 14,0 %. Збільшення в поточному році надходжень до загального фонду місцевого бюджету  в порівнянні з минулим  роком пояснюється  збільшенням надходжень по податку з доходів фізичних осіб та плати за землю.
Значна увага в місті приділяється питанням соціального захисту населення. Очікується, що  до кінця поточного року в  управлінні праці та соціального захисту населення на обліку перебуватиме 6537 одержувачів соціальних допомог. Всього  протягом 2011 року планується виплатити  соціальних допомог на суму понад 47880,1 тис. грн.
У рамках програми «З турботою про кожного» за рахунок коштів місцевого бюджету до кінця 2011 планується профінансувати 2173,5 тис. грн, а саме: на відшкодування пільг інвалідам загального захворювання, компенсацію комунальним аптекам за безкоштовний відпуск ліків, відшкодування за проїзд без обмежень пільгових категорій населення, доплату 95-річним громадянам, щоденне харчування одиноких пенсіонерів, підтримку Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, підтримку Центру реабілітації «Прагнення».
Очікується, що у територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та самітних непрацездатних громадян станом  на 01.01.2012 року на обліку  перебуватимуть 1380 осіб. Щоденно в територіальному центрі харчується 85 пенсіонерів. З початку року гарячим харчуванням  охоплено 195 осіб.  Медичні послуги надаються 390 особам, послуги масажиста 70 особам. Протягом року планується видати медикаментів на суму 1,2 тис. грн.
Продовжувалася цілеспрямована робота щодо утримання та розширення ринків збуту продукції, в тому числі до інших країн світу. За 9 місяців 2011 року обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами склав 30,575 млн.дол.США, обсяг імпорту товарів склав 190,059 млн.дол.США (при цьому порівняно з відповідним періодом 2010 року експорт збільшився на 20 %, а імпорт – на 27 %).
За статистичними даними обсяг прямих іноземних інвестицій за 9 місяців поточного року зріс на 27643,7 тис.дол. США і склав 191655,5 тис.дол. США або 116,9% до початку року. В регіональній структурі прямих іноземних інвестицій в економіку області місто Бровари займає перше місце в області серед міст та третє - в цілому по області (після Броварського та Києво-Святошинського районів). При цьому на душу населення припадає 1993 дол. США, проти 994 дол. США по області. До кінця року очікуваний обсяг прямих іноземних інвестицій досягне 192,0 млн. дол. США.
Відповідно до статистичних даних по місту Бровари за 9 місяців 2011 року загальна площа введеного житла становить 21,755 тис.м² або 72,8% до відповідного показника минулого року. Очікується, що у 2011 році житловий фонд міста зросте  за рахунок введення в експлуатацію індивідуальних будинків, а також трьох багатоквартирних житлових будинків: по вул. Красовського, 8-Б,  І черги 9-14 поверхового чотирьохсекційного житлового будинку з офісними приміщеннями по вул. Чубинського, у 5 мікрорайоні IV житлового району, загальною площею 12,840 м² та багатоквартирного житлового будинку по вул. Соборній, 8-а, загальною площею 4,968 м².
Аналіз очікуваних показників соціально-економічного розвитку міста за  2011 рік дає змогу прогнозувати виконання показників розвитку основних галузей та сфер діяльності міста у 2011 році та планувати їх поступове зростання у 2012 році.
2. МЕТА  ТА ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ М. БРОВАРИ У 2012 РОЦІ

Основне завдання Програми полягає у забезпеченні гідних умов життя громадян за рахунок утримання рівня економічного зростання, проведення структурних перетворень шляхом впровадження заходів Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».
З метою реалізації зазначених цілей визначено основні пріоритетні напрями розвитку міста:
    послідовне та стійке підвищення якості життя населення міста: створення умов для зростання заробітної плати, охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення, забезпечення ефективного функціонування систем охорони здоров’я, підвищення якості медичної допомоги; реалізація заходів програми розвитку якісної освіти; забезпечення державних соціальних гарантій для населення; створення умов для соціального становлення сімей, жінок, дітей і молоді;

    подальша стабілізація роботи промислових підприємств та  розвиток високотехнологічного та конкурентноздатного промислового виробництва: підвищення інноваційного потенціалу промислового комплексу міста, створення ефективної конкуренто-спроможної структури виробництва;
    раціонального використання бюджетних коштів: зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни, підвищення якості послуг, що надаються за рахунок місцевого бюджету, покращення платіжної дисципліни суб’єктів господарювання;

    впровадження нових енергозберігаючих технологій: стимулювання раціонального використання енергоресурсів, що сприятиме забезпеченню потреби економіки та населення міста в енергоресурсах;

    збереження позитивної тенденції нарощування темпів приросту вітчизняних та іноземних інвестицій: сприяння суб`єктам господарювання у реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на випуск інноваційної продукції, освоєння передових технологій;

    забезпечення подальшого розвитку малого підприємництва й підвищення його ролі у соціально-економічному житті міста: усунення перешкод для започаткування та розвитку підприємницької діяльності, сприяння підвищенню конкурентоспроможності продукції малих підприємств;

    забезпечення населення, підприємств, організацій якісними комунальними послугами: підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем;
Виконання зазначених пріоритетних завдань дасть можливість забезпечити стабільні темпи економічного зростання, сприятиме наповненню бюджетів усіх рівнів та дозволить спрямувати фінансові ресурси у соціальну сферу для створення повноцінного життєвого середовища, додержання державних соціальних стандартів та гарантій.                               

3. ОСНОВНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ М.БРОВАРИ У 2012 РОЦІ
3.1. СОЦІАЛЬНА СФЕРА.

3.1.1. Демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді

Одним з пріоритетів політики міської влади є збереження життєвого і трудового потенціалу населення на основі формування і реалізації заходів ефективної демографічної політики.
Демографічні процеси та основні важелі демографічної політики залежать від економічного та соціального розвитку міста.
Протягом останніх років в місті спостерігається позитивна тенденція щодо чисельності населення як за рахунок міграційних процесів, так і за рахунок природного приросту населення. Це пояснюється  інтенсивним спорудженням житлових будинків,  розвиненою інфраструктурою міста, поліпшенням якості медичного забезпечення материнства та дитинства. За останніми статистичними даними станом на 01.11.2011 року в місті постійно проживає 96265 осіб. За січень-жовтень поточного року в м. Бровари народилося 1010 дітей. Кількість померлих жителів у січні –жовтні складає 744 особи. Природний приріст 266 осіб. Передбачається, що середньорічна чисельність населення міста на кінець 2011 року становитиме 96,8 тис. осіб, а у 2012 році складе 97,0 тис. осіб. У порівнянні з минулим роком вона збільшиться на 800 осіб або на 0,8 відсотка.

Головні цілі на 2012 рік:
Досягнення сталого демографічного розвитку відбуватиметься шляхом створення необхідних умов для збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я населення, формування та стимулювання здорового способу життя, сприяння зайнятості молоді, стабілізації стосунків у сім'ях, підтримки сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, організації змістовного дозвілля, захисту інвалідів та людей похилого віку, забезпечення розвитку освіти та культури.

Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    проведення тематичних занять з підготовки молоді до подружнього життя “Щаслива родина”;
    налагодження системи міжобласного та міжрайонного молодіжного та студентського обміну, сприяння залученню молоді до участі в обласних молодіжних мистецьких, спортивних, інформаційно - просвітницьких заходах;
    виплата стипендій міської ради кращим студентам ВНЗ міста;
    сплата до 30% вартості оплати за навчання у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації обдарованим випускникам шкіл з числа соціально незахищених категорій;
    часткове погашення (у розмірі до 50 %) за рахунок коштів міського бюджету вартості оплати за навчання у ВНЗ різних рівнів акредитації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа, які перебувають у надзвичайно складних умовах;
    надання матеріальної допомоги за рахунок коштів з міського бюджету студентам денної форми навчання із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищих навчальних закладах освіти І-ІV рівня акредитації, у розмірі 200 грн. на місяць, кожному (починаючи з 18 років);
    придбання путівок для дітей соціально незахищених категорій;
    забезпечення безкоштовними путівками для оздоровлення малолітніх дітей та їх матерів, які проживають у СОС- Дитячому Містечку та прийомних сім’ях;
    проведення в місті валеолекторію "Здоров'я", правового лекторію "Підліток і право", акції "Міцна родина - здорова дитина", профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Канікули», з метою підвищення правової культури дітей, розвитку їх мистецьких та спортивних здібностей, формування здорового способу життя, підтримки національних сімейних традицій, правової культури сімей;
    з метою недопущення передачі дітей до інтернатних закладів забезпечити створення та функціонування двох прийомних сімей термінового влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування;
    забезпечення ведення єдиної інформаційно –аналітичної системи «Діти», відповідно до нормативних вимог;
    проведення семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для опікунів та піклувальників, прийомних батьків, з метою  інформування їх  про законодавство щодо захисту прав та законних інтересів дитини;
    забезпечення формування житлового фонду соціального призначен¬ня (соціального житла, соціальних гуртожитків) для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, в яких відсутнє житло, термін перебування яких в інтернатних закладах, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, під піклуванням чи патронатом закінчився;
    подолання негативних наслідків старіння населення, забезпечення гідних умов життя старших вікових категорій (після 65 років), створення механізму залучення людей похилого віку до активного способу життя поза сферою трудової діяльності.
Впровадження основних заходів сприятиме: запобіганню насильства у сім’ях та сирітству; охопленню соціальною підтримкою громадян, які цього потребують; підтримці сімей з дітьми, що дасть можливість забезпечити дотримання державних гарантій та конституційних прав дітей.

3.1.2. Зайнятість населення та ринок праці
Стан розвитку ринку праці безпосередньо залежить від стану соціально-економічного розвитку міста.
Завдяки  поступовому відновленню роботи великих промислових  підприємств, поліпшенню інвестиційного клімату, протягом поточного року спостерігається уповільнення  темпів вивільнення працівників.
Протягом 2011 року організація зайнятості населення міста здійснювалася у відповідності до завдань Програми зайнятості населення м. Бровари на 2011 рік, яка спрямовувалася на забезпечення продуктивної зайнятості населення, запобігання масовому безробіттю, збереження існуючих та створення нових робочих місць, організацію професійної підготовки та підвищення кваліфікації безробітних, підтримку  підприємницької діяльності.

Планується, що для отримання соціальних послуг до центру зайнятості протягом 2012 року звернеться 1775 осіб, які проживають в м. Бровари.
Згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із видів соціальних послуг є пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю    дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних. Тому на 2012 рік планується працевлаштувати за допомогою служби зайнятості 905 осіб, з них 840 осіб працевлаштувати на вільні та новостворені робочі місця; 40 осіб працевлаштувати на додаткові робочі місця, що створені за рахунок надання дотацій роботодавцям; 25 особам надати одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
З метою здійснення активної політики зайнятості, розширення ділової активності незайнятого населення, підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці передбачається в 2012 році залучити до участі у громадських роботах 315 осіб, які проживають в м. Бровари та здійснити профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 240 осіб.
Головні цілі на 2012 рік:
Основною метою щодо забезпечення зайнятості населення у 2012 році є адаптація системи професійного навчання і перенавчання, а також підвищення кваліфікації  відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців.
Першочергова увага приділятиметься працевлаштуванню тих категорій населення, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
     проведення профорієнтаційної роботи з незайнятим населенням, спрямованої на посилення мотивації до праці, свідомий вибір актуальних на ринку праці професій та забезпечення надання повного спектру якісних соціальних послуг;
    надання інформаційних та консультаційних послуг з питань підприємницької діяльності незайнятому населенню;
    забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян шляхом організації та проведення оплачуваних громадських робіт;
    сприяння підвищенню конкурентоспроможності безробітних громадян та осіб з інвалідністю шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;
    організація професійної орієнтації молоді, в тому числі учнів загальноосвітніх навчальних закладів, на вибір актуальних на ринку праці шляхом проведення групових та масових заходів;
    організація та проведення групових та масових заходів для населення та роботодавців (семінари, Ярмарки вакансій та професій, Дні відкритих дверей, круглі столи, тощо) та інформування в засобах масової інформації.

3.1.3. Грошові доходи населення
Одним з найважливіших показників, що характеризує рівень життя населення, є грошові доходи, основна складова яких - заробітна плата.
На розмір середньомісячної заробітної плати негативно впливають уповільнені темпи зростання обсягів реалізації промислової продукції, роздрібного товарообороту, зниження обсягів виконання будівельних робіт, перехід окремих підприємств на неповний режим зайнятості. Очікується, що у 2011 році середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника  зросте в порівняні з 2010 роком на 27 % та  складе 2500 грн. На 2012 буде збережена позитивна тенденція щодо збільшення середньомісячної заробітної плати.
Також, протягом 2012 року буде продовжено роботу щодо зменшення існуючої заборгованості з виплати заробітної плати працівникам та недопущення виникнення нової заборгованості.

Головні цілі на 2012 рік:
Забезпечення послідовного та стійкого зростання показників, які характеризують рівень життя населення . В першу чергу – зростання заробітної плати та підвищення її частки в структурі доходів населення.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    здійснення контролю за своєчасною оплатою праці не нижче встановленого державного мінімального розміру;
    зменшення диференціації в оплаті праці за видами економічної діяльності, та формами власності;
    скорочення сфери тіньової економіки та підвищення мотивації до зайнятості у реальному секторі економіки;
    прискорення погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах та організаціях міста, а також недопущення виникнення нової заборгованості.

3.1.4. Пенсійне забезпечення

Станом на 01.11.2011 на обліку в  управління  Пенсійного фонду України у місті Бровари перебуває 23517 пенсіонерів, що складає 37,95 % до працездатного населення міста. Прогнозується, що на 01.01.2012 року чисельність пенсіонерів становитиме 23613 осіб.
Протягом 2011 року виплата пенсій у місті здійснювалась вчасно та в повному обсязі.
Очікується, що в управління  Пенсійного фонду України у місті Бровари,  згідно бюджету на 2012 рік, буде отримано власних коштів в сумі 338 023,2 тис. грн., що дасть  можливість забезпечити виплату пенсій власними коштами на 85%. Потреба в коштах на виплату пенсій та допомоги складатиме 399 303,6 тис. грн.

Головні цілі на 2012 рік:
Забезпечення своєчасної і в повному обсязі виплати призначених  пенсій.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    охоплення єдиним соціальним внеском на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування усіх працюючих. Забезпечення рівності щодо сплати внесків;
    розширення бази нарахувань єдиного внеску за рахунок легалізації заробітної плати та підвищення її рівня (шляхом оформлення трудових відносин, посилення ролі соціального діалогу під час встановлення рівня доходу, з якого сплачуються єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, скорочення неповної зайнятості та безробіття );
    запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування;
    продовження роботи по залученню страхувальників до подачі звітів в електронній формі;
    забезпечення інформування застрахованих осіб про відомості, внесені до їх персональних облікових карток в системі персоніфікованого обліку;
    забезпечення фінансової стабільності солідарної системи (в повній мірі виконання плану надходжень до ПФУ та забезпечення виплати пенсій власними коштами; повне погашення заборгованості по страхових та єдиному внескам  до ПФУ) ;
    посилення контролю та відповідальності за дотримання законодавства щодо оплати праці та сплати страхових внесків.

3.1.5.Соціальний захист населення.
Значна увага в місті приділяється підтримці соціально-вразливих верств населення, зокрема, розв'язанню проблем соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги малозабезпеченим, одиноким громадянам, громадянам похилого віку та інвалідам.
Забезпечуються умови для функціонування територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян; надаються послуги центром ранньої та медико-педагогічної реабілітації дітям-інвалідам. Очікується, що у 2012 році територіальним центром буде надана допомога на дому 400 особам, щоденними гарячими обідами буде забезпечено 85 осіб, побутові послуги отримають 70 осіб.  Планується, що міським центром  соціальної реабілітації дітей-інвалідів  до кінця 2011 року буде  надано 11100  реабілітаційних послуг 75 дітям-інвалідам. В наступному році майже 100 дітей-інвалідів отримають 11700   послуг.
З метою підтримки найбільш вразливих та соціально незахищених верств населення, в рамках міської Програми «З турботою про кожного» за рахунок коштів місцевого бюджету у 2012 році планується  профінансувати  2401,3 тис. грн.
Головні цілі на 2012 рік:
Подальше розв’язання проблем соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги малозабезпеченим, одиноким громадянам, громадянам похилого віку та інвалідам.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    продовження роботи щодо реалізації заходів комплексної програми "З турботою про кожного";
    забезпечення інвалідів та пенсіонерів  засобами реабілітації (142 особи);
    забезпечення населення різними видами пільг та державних соціальних допомог, що фінансуються з державного бюджету;
    забезпечення 65 інвалідів та ветеранів війни путівками для санаторно-курортного лікування;
    надання соціальної допомоги дітям;
    забезпечення виплати інвалідам грошових компенсаційних виплат на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування.
    
3.1.6. Житлово-комунальне господарство.
Розвиток житлово-комунального господарства м. Бровари протягом 2011 року здійснювався відповідно до завдань, визначених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Бровари на 2011 рік та міською програмою утримання та  розвитку об'єктів житлово-комунального господарства. Протягом поточного року виконувались роботи по:
-    утриманню та ремонту житлового фонду-  на суму 330,5 тис. грн.
-    благоустрою «Подвір'я»-   на 38,1 тис. грн.
-    утриманню об'єктів благоустрою- 8703,2 тис. грн.
-    утримання об'єктів благоустрою зеленого господарства- на суму 2568,3 тис. грн.
-    організації робіт по безпеці дорожнього руху – на 969,2 тис. грн.
-    ремонт дорожнього покриття вулиць міста-752,1 тис.грн.

Головні цілі на 2012 рік:
Підвищення ефективності та надійності функціонування міського житлово-комунального господарства, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    капітальний ремонт ліфтів в житлових будинках по вул. Черняховського, 25; Черняховського, 25-б; Незалежності, 19-а; Короленка, 60-а;
    проведення робіт по утриманню об'єктів благоустрою на суму 14050 тис. грн. (благоустрій міста, вуличне освітлення);
    утримання об'єктів благоустрою зеленого господарства - захист зелених насаджень від шкідників;
    обслуговування 19 світлофорних об'єктів;
    будівництво мережі водопроводу по вул. Старотроїцькій, Р. Люксембург, Чернишевського,  Папаніна.3.1.7. Енергозабезпечення та енергозбереження.
Питання надійного енергозабезпечення та ефективного використання енергоресурсів в умовах значного підвищення їх вартості, мають вирішальний вплив на стан економіки, вирішення проблем соціальної сфери та рівень життя людини.
З метою заощадження енергоносіїв підприємствами міста протягом січня –вересня 2011 року впроваджено ряд енергозберігаючих заходів, внаслідок чого економія енергоресурсів склала 26,9 тис. тонн умовного палива на суму 338,2 тис. грн.
Головні цілі на 2012 рік.
Забезпечення безперебійного постачання енергоресурсів для населення та потреб економіки;  запровадження енергозберігаючих технологій в усіх галузях господарювання.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
В рамках „Програми перспективного розвитку теплопостачання міста та впровадження енергозберігаючих технологій”:
    реконструкція котельні по вул. Красовського, 16/1;
    реконструкція котельні по вул. Київська, 296-б;
    капітальний ремонт внутрішньої поверхні димової труби котельні по вул. Кірова, 96;
    ремонт цегляних димових труб котельної по вул. Красовського, 16/1;
    заміна мережних насосів на котельні по вул. Кірова, 96;
    реконструкція хімводопідготовки на котельні по вул. Горького, 1/1;
    установка приладів обліку теплової енергії на котельних по вул. Горького, 1/1, Шевченко, 21/1, Кірова, 47/1, Київська, 296-б, Вокзальна, 10/1, І.Гонти, 2/1, Київська, 64/1;
    капітальний ремонт теплових мереж;
    реконструкція системи теплопостачання м. Бровари; завершення монтажу теплової мережі між вул. Кірова – Гагаріна.
Реалізація цих заходів дасть змогу продовжити термін безпечної експлуатації теплових мереж, обладнання котелень, центральних теплових пунктів міста та зменшити витрати енергоносіїв, забезпечити безперебійність та покращити якість надання послуг з централізованого опалення та підігріву води.
Для забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення споживачам міста заплановано на 2012 рік наступні першочергові  заходи по ремонту та реконструкції стратегічно важливих для міста об’єктів:
    розробка оптимізованої схеми водопостачання та водовідведення міста Бровари;
    розробка проекту та реконструкція водоочисних споруд з використанням гіпохлориду натрію для обеззараження питної води;
    установка частотних регуляторів на електродвигунах насосів насосної станції ІІ–го підйому водоочисних споруд;
    капітальний ремонт зовнішніх водопровідних мереж;
    капітальний ремонт зовнішніх каналізаційних мереж;
    розробка проекту та реконструкція каналізаційних очисних споруд.
Заплановані заходи направлені на зменшення ризику виникнення надзвичайних та аварійних ситуацій, на підвищення та стабілізації тиску подачі питної води на місто, на підвищення якості очистки стічних вод, зменшення споживання енергоносіїв, що в результаті дозволить  підвищити якість надання послуг з водопостачання та водовідведення та знизити собівартість послуг для кінцевого споживача.

3.2. ГУМАНІТАРНА СФЕРА.

3.2.1. Охорона здоров'я.
Діяльність мережі закладів охорони здоров’я міста спрямована на збереження та покращення здоров’я населення, забезпечення потреб населення в лікарських засобах і медичному обслуговуванні.
В місті розгорнуто 660 стаціонарних ліжок, забезпеченість ліжковим фондом становить 51.0 од. на 10000 населення, забезпеченість лікарями по місту складає 26,0 од. на 10000 населення. За січень-вересень поточного року:
всього лікарями прийнято 831579 пацієнтів (в 2010р. – 812561).
в стаціонарах проліковано 23012 хворих (в 2010р. – 23115).
викликів до хворих   – 63238 (в 2010р. – 63369).
Станцією швидкої допомоги здійснено виїзди на  28215 викликів (в 2010 р. – на 28580).
Протягом 2012 року планується ввести в дію 2 лікарські дільниці, загальна кількість лікарських сімейних дільниць досягне 40 одиниць. До існуючої філії поліклініки в районі «Торгмаш» планується відкрити ще одну філію сімейної медицини по вулиці Незалежності, 12.
Також, в наступному році планується зведення шатрових дахів над терапевтичним та пологовим корпусом ЦРЛ, утеплення фасадів хірургічного, терапевтичного, пологового корпусів; підключення аварійної дизель-генераторної установки та здійснення інших заходів щодо покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ.
Головні цілі на 2012 рік:
Подальший розвиток системи охорони здоров’я, спрямований на покращення здоров’я населення та підвищення якості медичної допомоги, орієнтованої на запобігання захворюванням та забезпечення високоякісної і доступної медичної допомоги населенню, повне забезпечення та підвищення ефективності використання кадрового потенціалу та  зміцнення матеріально-технічної бази.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    сприяння укомплектуванню медичних закладів необхідним медичним обладнанням;
    поліпшення якості медичної допомоги шляхом підвищення кваліфікації медичних працівників;
    розширення лікувально-діагностичної та медико-соціальної допомоги;
    впровадження заходів регіональних програм охорони здоров’я.
Вирішення цих завдань  поліпшить показники здоров’я населення, зменшить інвалідність, смертність, дозволить скоротити фінансові затрати на лікування хворих.


3.2.2. Освіта.
Дошкільна освіта
У місті Бровари сформована оптимальна мережа дошкільних навчальних закладів, яка цілком задовольняє потребу охоплення дітей дошкільною освітою.
Мережу дошкільних навчальних закладів міста складають 17  дошкільних навчальних закладів комунальної власності та 1 відомчий із загальною кількістю 4213 дітей у 153 групах. Збільшення мережі у порівнянні з минулим  навчальним роком відбулось за рахунок вивільнення оренди у  дошкільному закладі «Золота рибка», прийнято у комунальну власність два дошкільні навчальні заклади Броварського заводу будівельних конструкцій (із загальною кількістю місць 450).
У  дошкільних навчальних закладах   комунальної власності до послуг батьків працюють чергові та цілодобові групи, спеціальні та групи компенсуючого типу, комбіновані та санаторні ДНЗ. З метою врахування психофізіологічних відмінностей дітей та задоволення запитів батьків у більшості дошкільних навчальних закладів забезпечується гнучкий режим роботи. Із загальної кількості груп -  120 працюють 10,5 годин, решта - 12 годин. Кількість охоплення дітей раннього віку від загальної кількості дітей у місті складає 51 відсоток. Кількість охоплення дітей 5 року життя складає 98 відсотків.
За останні 5 років матеріально-технічна база дошкільних навчальних закладів міста постійно оновлюється за рахунок коштів місцевого бюджету: придбання меблів, обладнання харчоблоків, ремонт сантехніки, оснащення ігрових майданчиків, проведення поточних ремонтів, придбання комп’ютерної техніки.
У 2011 р. виділено 131.9 тис. грн. для організації ремонту груп та придбання меблів у  ДНЗ «Золота рибка».
За  січень-вересень 2011 року з міського бюджету виділено 479,4 тис.грн. для ремонту дахів ДНЗ «Червоні вітрила», «Малятко», «Калинка», «Ластівка».
У полі зору постійно перебуває питання стану харчування дітей. Приведений у відповідність до ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» розмір плати для батьків за харчування дітей  (у місті він складає 50%). Видатки на харчування  по дошкільних навчальних закладах забезпечуються на 100 %. За  9 місяців 2011 року профінансовано  з міського бюджету 2355,2 тис. грн.  для організації харчування ДНЗ.

Загальна середня  та вища освіта
У ЗОШ міста у 388 класах навчається  9882 учнів, з них 168 - у приватній школі  "Фортуна",  110 - у вечірній школі ІІ-ІІІст. навчально-виховного об’єднання . Функціонує один навчальний заклад (ЗОШ І-ІІІ ст.№ 9), де можуть навчатися діти з російськомовних сімей. На базі комунальних ЗНЗ працюють 54 групи продовженого дня, які відвідують 1610 учнів. Мережа загальноосвітніх закладів стабільна, однак і на сьогодні не в повній мірі задовольняє потреби населення.  1202  учні у 45 класах ще навчаються у другу зміну,  і це, на 5 класів (150 учнів) більше, ніж у минулому навчальному році.
З 2011 року заклад нового типу – БНВО отримав статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня з теми: «Школа життєвого успіху». Також, упродовж  2011 року пройшла державну атестацію СШ № 5.
Для всіх учнів 1-4 кл. організоване гаряче харчування, 100% вартості якого фінансується з місцевого бюджету. Охоплено гарячим харчуванням, у т.ч. і за батьківський кошт, 84% школярів. Для харчування вихованців загальноосвітніх навчальних закладів  у  2011 р.  виділено 2355, 2 тис. грн. бюджетних коштів.  
Важливим напрямом освітньої роботи в місті є організації навчання дітей з особливими освітніми потребами. У ЗОШ міста впродовж поточного навчального року навчалось 188 дітей-інвалідів.
Для задоволення потреб дітей соціально незахищених категорій у поточному навчальному році Броварською міською радою було профінансовано на: харчування дітей пільгових категорій – майже 206 тисяч грн.; організацію індивідуальної форми навчання – 212 тисяч  627 грн.
Соціально – психологічними службами закладів освіти міста цілком забезпечено належний рівень супроводу дітей з особливими потребами. Для допомоги дітям, сім’ї яких опинились у складних життєвих обставинах, впродовж поточного навчального року спільно із міськими соціальними службами надавалась консультативна допомога, проводились відповідні тренінги. За І півріччя 2010 року до міського центру соціальних служб скеровано і взято під супровід 15 сімей.
З 31.05.11 р. по 17.06.11 р. табори відпочинку з денним перебуванням працювали в трьох загальноосвітніх навчальних закладах: ЗОШ І-ІІІ ст.№2, СШ І-ІІІ ст. №7 та ЗОШ І-ІІІ ст.№10. В таборах відпочило 196 дітей загальноосвітніх навчальних закладів.
Відповідно соціальних паспортів навчальних закладів на обліку знаходиться 684 дитини постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.   150 дітей цієї категорії оздоровилися в санаторіях України.
Постійно поновлюється матеріально-технічна база навчальних закладів. У вересні 2011 року профінансовано 170,0 тис. грн. на капітальний ремонт фасаду ЗОШ № 10.
Також, у місті функціонують вищі навчальні заклади не комунальної форми власності, які забезпечують можливість частині підлітків та молоді здобувати вищу освіту, не виїзджаючи за межі міста:
-    Економіко-технологічний університет.
-    Коледж економіко-технологічного університету.
-    Броварське    представництво    «Вищий    навчальний    заклад                         Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»».
-    Броварське вище училище фізкультури.
-    Поліцейський фінансово-правовий коледж.
-    Поліцейська фінансово-правова академія.
-    Броварський професійно-технічний ліцей.

Головні цілі на 2012 рік:
Забезпечення громадянам рівного доступу до якісної освіти, продовження роботи із створення умов для здобуття повноцінної освіти різними категоріями дітей – обдарованими, тими, хто має здібності для поглибленого вивчення окремих предметів, дітьми із вадами психічного та фізичного розвитку, дітьми-сиротами і тими, що позбавлені батьківського піклування.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    узагальнення результатів роботи щодо реалізації «Концептуально-програмного проекту розвитку освіти до 2012 року»;
    продовження науково-дослідницької та інноваційної діяльності під     науковим супроводом Інституту педагогіки Національної Академії Педагогічних Наук України, Інституту інноваційних технологій, Інституту проблем виховання Національної Академії Педагогічних Наук України,   Інституту екології людини;  Інституту обдарованої дитини Національної Академії Педагогічних Наук України , Ніжинського державного університету;
    подальше впровадження компетентнісного підходу, як дієвого інструменту у вирішенні проблем освіти;
    впровадження інформаційно-комунікаційних технологій  у навчально-виховний процес та управлінську діяльність (спільно з лабораторією педагогічних інформаційних технологій Інституту педагогіки НАПН).
У галузі дошкільної освіти:
    перехід на сучасні освітні технології оновлення  змісту, форм роботи, розвивально-ігрового середовища у контексті вимог  Базової програми розвитку дитини дошкільного віку   «Я у Світі»;
    удосконалення системи соціально-педагогічного патронату сімей дітей  дошкільного віку,  вивчивши потреби дитини і сім’ї;
    відкриття груп короткотривалого перебування з наданням широкого  
спектру додаткових платних освітніх послуг;
    100 % охоплення дошкільною освітою дітей 5-тирічного віку;
    100 % охоплення соціально-педагогічним патронатом дітей з
особливими потребами;
    виховання активної життєвої позиції дитини на основі визначення нею своїх потреб, можливостей, досягнень, формування вміння відстоювати свої права і рахуватися з правами інших;


3.2.3. Культура.
Місто має розгалужену мережу закладів культури: 2 бібліотеки (міська бібліотека та міська бібліотека для дітей), 2 школи естетичного виховання (міська дитяча школа мистецтв та міська дитяча музична школа), міський краєзнавчий музей, міський клуб, міський культурний центр «Прометей».
У закладах культури міста  працюють аматорські об’єднання, гуртки та студії з різних жанрів: вокальні, хореографічні, театральні, естетичного виховання дітей; створюються необхідні умови по відродженню і розвитку всіх жанрів самодіяльної художньої творчості.
Існують колективи: новостворений вокальний колектив «Сузір’я», Зразковий театр-студія “Едельвейс”, Народний фольклорний ансамбль “Доля”, студія бального танцю, Народний хореографічний колектив “Черевички” та колектив народного танцю «Барвінок», капела бандуристів, камерний оркестр, сучасний оркестр, ансамбль домристів «Акорд», квартет народних інструментів, хор молодших класів,  літературне об’єднання «Криниця», центр “Дозвілля» для літніх людей.
Протягом поточного року відзначались загальноміські свята -  Новорічно-різдвяні свята, міський фестиваль рибалок «Броварська крига-2011», урочистості з нагоди відзначення 19-ої річниці створення підрозділу міліції особливого призначення «Беркут», свято «Масниця», «День захисників Вітчизни», проведення фестивалю з велосипедного спорту під патронатом голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А.Й.,  приуроченого до 25-річниці Чорнобильської катастрофи, «Міжнародний жіночий день»,  V міський конкурс класичної музики «Класична нота», «День Перемоги», «Творча особистість», фестиваль християнської творчості «Троянда духовна», День пам’яті Т.Г.Шевченка,  мистецькі проекти – «Дорогі наші батьки» та   міський конкурс «Пан мудрість-2011», святкування 20-ї річниці Незалежності України, День фізичної культури та спорту,  «Броварська слобода» та «Парад талантів «Броварська феєрія», присвячені  381-річниці  Дня міста Бровари.

Головні цілі на 2012 рік:
Розкриття творчого потенціалу та підтримка інтересу до мистецтва різних верств населення, відродження українських народних традицій, звичаїв та обрядів, збереження національної культурної спадщини, організація дозвілля і урізноманітнення форм культурного обслуговування населення.

Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    з метою забезпечення подальшого розвитку культури продовжити практику проведення міських свят, оглядів, фестивалів, конкурсів за жанрами народної творчості, фольклорного мистецтва, української народної пісенної творчості;
    зміцнення  матеріальної бази бібліотек та  забезпечення поповнення бібліотечних інформаційних технологій;
    всебічне сприяння діяльності міського краєзнавчого музею, музеїв на громадських засадах та шкільних музеїв;
    відродження та розповсюдження надбань традиційної культури, залучення культурно-просвітницьких закладів до організації і підтримки різних форм дозвілля дітей, юнацтва, молоді та дорослого населення;
    забезпечення вільного творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей у початкових спеціалізованих мистецьких закладах (школах естетичного виховання) міста.
У результаті проведеної роботи буде збережено та примножено культурні надбання, забезпечено умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян міста.3.2.4. Фізична культура і спорт.
У місті постійно приділяється належна увага розвитку фізичної культури та спорту. Робота відділу фізичної культури і спорту протягом 2011 року направлена на виконання міської «Програми розвитку фізичної культури і  спорту в м. Бровари на 2007 – 2011 роки», «Програми розвитку чоловічого гандболу в м. Бровари на 2007 – 2011 роки», «Програми розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення в     м. Бровари на 2011 – 2015 роки», рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови.
За 2011 рік проведено більше 120 спортивно - масових заходів. Найбільш відомі це: міжнародний юнацький турнір з гандболу пам’яті В. Багатікова, змагання з лижних гонок «Різдвяна лижня» та «Пролісок», турнір з художньої гімнастики «Різдвяна зірочка», Кубок Президента України з бойових мистецтв, міжнародний турнір з гандболу пам’яті І.Й. Мельниченка, всеукраїнський турнір з боксу пам’яті І. Корольова, фестиваль з велосипедного спорту, I - ий міжнародний турнір з гандболу пам'яті видатного гандболіста Олега Великого,     I - ий міжнародний турнір хокею з шайбою на Кубок губернатора Київської області А.Й. Присяжнюка, чемпіонати м. Бровари з шахів, УШУ, боксу та інших видів спорту. 26 команд зібрав чемпіонат м. Бровари з міні - футболу. Завершились комплексні спортивні змагання з 11 видів спорту XI спортивних ігор школярів м. Бровари, проведено VIII Універсіаду серед команд ВУЗів м. Бровари, спортивно - масові заходи присвячені міській акції «День без тютюну». Всього в спортивних змаганнях за 2011 рік взяли участь більше 5 тисяч мешканців та гостей міста різних вікових категорій. До державних свят та Дня м. Бровари проведено спортивно - масові заходи.
За результатами колегії управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації в м. Бровари втретє підряд фізкультурно - оздоровча та спортивно - масова робота визнана найкращою в Київській області.
Головні цілі на 2012  рік:
Діяльність сфери фізичної культури і спорту буде спрямована на  активне та продуктивне поліпшення діяльності усіх складових фізкультурного руху в місті. З цією метою будуть створюватися відповідні умови для  підвищення рівня здоров’я та фізичного розвитку населення; впровадження сучасних механізмів підготовки спортивних резервів, спорту вищих досягнень.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    Забезпечити виконання «Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Бровари на 2012 – 2016 роки»;
    завершити реконструкцію фізкультурно - оздоровчого закладу «Плавальний басейн «Купава» та інших спортивних споруд м. Бровари;
    забезпечити роботу спортивних установ та організацій м. Бровари;
    забезпечити участь спортсменів м. Бровари в обласних та всеукраїнських спортивних заходах;
    провести чемпіонати, Кубки та інші спортивні змагання з видів спорту що розвиваються в м. Бровари та комплексні спортивні заходи - спортивні ігри школярів, Універсіаду, спартакіаду «Здоров’я».

3.3. Розвиток підприємництва.
Малий та середній бізнес у місті діє, як самостійний сектор економіки, який суттєво впливає на обсяги виробництва, стан ринку праці, формування дохідної частини бюджетів усіх рівнів.
За даними відділу державної реєстрації  юридичних осіб та фізичних осіб підприємців  (державного реєстратора) до кінця поточного року кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання  складатиме 10525 одиниць, в тому числі: юридичних осіб – 2900,  фізичних  осіб – підприємців – 7625 осіб.

Суб’єктами малого підприємництва  орендується  16,6  тис.кв.м. вільних площ, що належать територіальній громаді міста. За січень – жовтень 2011 року суб'єктам підприємницької діяльності  надано у власність  96,0 кв. м. приміщень.  Інформація про вільні приміщення, які можуть бути надані в оренду суб’єктам господарювання, розміщена  на стенді в дозвільно-реєстраційному центрі та на офіційному сайті міста.
Загальна чисельність малих підприємств, що здійснюють господарську діяльність у місті, до кінця поточного року очікується  на рівні 1057 одиниць                                    і досягне у 2012 році 1068 одиниць. Кількість працюючих на малих підприємствах у 2012 році складе 7857 осіб або зросте на 1,4 %. Обсяг реалізованої продукції (товарів, робіт та послуг) малими підприємствами досягне 2070,0 млн. грн., що на 2,0% більше очікуваного у 2011 році. Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів, одержаних від діяльності малого підприємництва очікується у сумі 132,0 млн. грн. або на 2,2 % більше очікуваного  у 2011 році.

Головні цілі на 2012 рік:
Забезпечення умов щодо максимального сприяння діяльності малого та середнього бізнесу у місті та усунення обмежень, які стримують розвиток підприємницької діяльності.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    контроль за дотриманням виконання норм законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань підприємництва органами місцевого самоврядування;
    забезпечення зменшення регуляторного тиску на бізнес-середовище та прийняття економічно доцільних регуляторних актів у сфері господарської діяльності щодо його покращення;
    створення умов для розвитку всебічної конкуренції, підтримки вітчизняного товаровиробника;
    підтримка ділової та інвестиційної активності, розвиток конкуренції на ринку товарів та послуг;
    удосконалення елементів ринкової інфраструктури, що допоможе забезпечити мале підприємництво кваліфікованими інформаційними, освітніми та консалтинговими послугами;
    зміцнення кооперації між великими і малими підприємствами.
Сталому розвитку підприємництва у 2012 році сприятиме виконання заходів, передбачених у Програмі розвитку малого підприємництва в м.Бровари на 2011-2012 роки.
3.4. Інвестиційна діяльність.

У м. Бровари зареєстровано 135 підприємств з іноземними засновниками. За статистичними даними обсяг прямих іноземних інвестицій за 9 місяців поточного року зріс на 27643,7 тис.дол. США і склав 191655,5 тис.дол. США або 116,9% до початку року. В регіональній структурі прямих іноземних інвестицій в економіку області місто Бровари займає перше місце в області серед міст та третє - в цілому по області (після Броварського та Києво-Святошинського районів). При цьому на душу населення припадає 1993 дол. США, проти 994 дол. США по області. До кінця року очікуваний обсяг прямих іноземних інвестицій досягне 192,0 млн. дол. США.
Основні обсяги іноземних інвестицій надходять в місто із США, Німеччини, Великої Британії, Кіпру, Іспанії.
За прогнозними показниками у 2012 році обсяг прямих іноземних інвестицій у місті Бровари зросте до 195,0 млн. дол. США завдяки внесенню прямих іноземних інвестицій у розвиток нових підприємств та поповненню капіталу діючих підприємств з іноземними інвестиціями. Передбачається, що за обсягом прямих іноземних інвестицій м.Бровари буде у першій п’ятірці серед міст та районів області.

Станом на 01.12.2011 року у місті Бровари завершено реалізацію 83 інвестиційних проекти, в тому числі: 6 – у промисловості, 5 - у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення, 1 – у соціальній сфері, 1 – у комунальній сфері, 3 – у сфері логістики та транспортного обслуговування і 67 – у житловому будівництві (66 індивідуальних житлових будинків) загальною вартістю 348,895 млн.грн., при цьому створено 278 робочих місць.
За статистичними даними за 9 місяців 2011 року інвестиції в основний капітал склали 248586 тис.грн. (100867 тис.грн. - у житлове будівництво) або 146,5% до відповідного періоду 2010 року. Очікується, що у 2011 році обсяг інвестицій в основний капітал складе 607,157 млн.грн. за рахунок введення в експлуатацію 3 черг багатоквартирної забудови та 2 черг промислово-логістичного комплексу ТОВ «Основа».
З метою пошуку потенційних партнерів та покращення інноваційно- інвестиційного клімату підприємствам міста пропонувалось взяти участь у міжнародних виставках, економічних та бізнес форумах.
На сайті Броварської міської ради розміщені інвестиційний паспорт міста, буклети з інвестиційними пропозиціями міських підприємств українською та англійською мовами.
У 2012 році планується продовжувати тенденцію щодо забезпечення реалізації у м.Бровари державної політики щодо збільшення надходжень капітальних інвестицій у розвиток різних галузей життєдіяльності міста. Таким чином, планується:
- у промисловості:
- будівництво заводу з виробництва бетонних сумішей на території промвузла;
- налагодження виробництва з випуску секційних воріт та захисних ролетів по об'їзній дорозі;
- реконструкція частини виробничого корпусу майнового комплексу під експериментальний завод синтетичних миючих засобів по бульв.Незалежності,18;
- у житловому будівництві:
- будівництво 2 багатоквартирних житлових будинків;
-    у сфері транспорту та транспортного обслуговування:
- будівництво автосалону з комплексом сервісного обслуговування автомобілів по Об’їзній дорозі, в р-ні вул.Чкалова;
- будівництво комплексу сервісного обслуговування автомобілів по вул. Красовського; технопарку по вул. Перонній, біля міського кладовища;
- у соціальній сфері:
- будівництво оздоровчого центру з готелем квартирного типу по вул. Гагаріна, біля КОШВСМ;
- будівництво магазину-кафе по вул.Київській, 282;
- будівництво адміністративного будинку з благоустроєм прилеглої території та культурно-виставкового комплексу з глядацькою залою на 448 місць по вул. Гагаріна, 18 в м. Бровари.
Особливу увагу буде надано реалізації інвестиційних проектів у комунальній сфері, а саме: реконструкція 25-ти ЦТП (центральних теплових пунктів); реконструкція вулиць Київської (І черга) та Возз’єднання; реконструкція парків «Приозерний» та ім. Шевченка; будівництво другого вводу газопроводу; реконструкція плавального басейну «Купава» по вул.Шевченка; електропостачання ІV житлового району; будівництво кладовища по вул. Кутузова; будівництво водовідводу дощових та талих вод по 10 мікрорайону в м.Бровари, І-ша черга (від вул.Возз’єднання до вул.Осипова) та по масиву „Оболонь”; будівництво розподільчого пункту для електропостачання ІV житлового району по вул.Чубинського.
Прогнозується, що за рахунок реалізації інвестиційних проектів капітальні інвестиції у 2012 році складуть близько 700 млн.грн.

Головні цілі на 2012 рік:
Подальше нарощування обсягів залучення інвестицій в господарський комплекс міста, що сприятиме будівництву нових підприємств, реконструкції та технічному переозброєнню існуючих, розвитку мережі об’єктів соціально-культурного та комунального призначення.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    створення в місті сприятливого інвестиційного клімату;
    подальше формування привабливого інвестиційного іміджу міста шляхом:
-подальшого розширення і оновлення бази інвестиційних проектів підприємств та організацій  для потенційних інвесторів;
-активізації  у сфері висвітлення інвестиційного потенціалу міста на міжнародних форумах, семінарах, конференціях;
-розміщення інформації щодо інвестиційного потенціалу та інвестиційної діяльності міста в мережі Internet;
    оновлення основних фондів;
    введення нових об’єктів як виробничого, так і соціально-культурного призначення.3.5. РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ.

3.5.1. Промисловість.
У 2011 році основу промислового комплексу міста складають 32 підприємства.
Найбільші за обсягами промислового виробництва є – ТОВ „Київ гума”, Казенний завод порошкової металургії, цех №2 Київського хлібокомбінату № 10, ВАТ «СБМ – 503»,  ЗАТ „Броварський завод будівельних конструкцій”,  ПП „Бест”.

Оперативні дані промислових підприємств міста  про їх діяльність у січні-жовтні 2011 року свідчать, що підприємства  поступово нарощують обсяги виробництва та поліпшують показники своєї діяльності.  Темп приросту обсягів виробництва промислової продукції в діючих цінах за 10 місяців поточного року становить 31,5%. Стабільно працюють підприємства харчової промисловості, хімічної та легкої промисловості. Обсяг реалізації промислової продукції за січень –грудень поточного року очікується на рівні 800,0 млн.грн., що на 2% більше відповідного періоду минулого року.
У 2012 році передбачається, що основне коло підприємств  залишиться на рівні 2010 та 2011 років. Збільшення обсягів виробництва промислової продукції очікується в більшості галузей промисловості. Обсяг реалізованої промислової продукції у 2012 році зросте на 3,0 % і складе 820,0 млн.грн.
Головними завданнями на наступний рік для розвитку промисловості залишаються: нарощування обсягів виробництва та освоєння нових видів конкурентоспроможної продукції, що користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, широке впровадження енергозберігаючих технологій, введення у дію нових виробничих потужностей з використанням ресурсозберігаючих і екологічно чистих технологій.

Головні цілі на 2012 рік.
Нарощування обсягів промислового виробництва та реалізації промислової продукції, що дасть можливість наповнювати бюджети усіх рівнів та вирішувати соціальні питання.

Основні завдання та заходи на 2012 рік.
    освоєння промисловими підприємствами міста нових видів конкурентоспроможної продукції, розширення її асортименту та покращення якості;
    зменшення енергоємності виробництва за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій;
    сприяння підприємствам міста у залученні інвестицій для реалізації інвестиційних проектів та заходів щодо реконструкції та технічного переоснащення виробничих потужностей ;
    забезпечення інформування підприємств про проведення виставково-ярмаркових заходів з метою забезпечення їх участі у даних заходах, що дасть можливість  освоєння нових ринків реалізації виробленої продукції;
3.5.2. Споживчий ринок.
Споживчий ринок продовжує займати одне з провідних місць в соціальній інфраструктурі міста.
Планується, що в 2012 році в місті працюватиме 208 магазинів, з них 44 магазини переважно продовольчого профілю, 114 непродовольчого, 50 змішаного. Зберігається тенденція щодо зміни профілю магазинів з продовольчого на непродовольчий та  їх переобладнання під інші заклади, в зв'язку зі зміною власників приміщення та розширенням видів підприємницької діяльності.
Очікується, що мережа закладів ресторанного господарства у 2012 році складатиме 90 об'єктів відкритої мережі, з них 8 ресторанів, 58 кафе, 10 барів, тощо.  Також в місті працює 7 супермаркетів.
У наступному році буде продовжена робота щодо проведення ярмарок.

Головні цілі на 2012 рік:
Формування ефективної інфраструктури споживчого ринку, здатної задовольнити потреби  населення в якісних товарах та послугах, забезпечення високого рівня обслуговування.
Основні  завдання на 2012 рік :
    забезпечення реалізації державної політики в сфері послуг, спрямованої на вдосконалення торгівельного та побутового обслуговування населення міста;
    впровадження сучасних технологій обслуговування населення;
    сприяння підтримці товаровиробників на місцевому рівні;
    посилення контролю за якістю продукції, що виробляється та реалізується у місті.

3.5.3. Транспорт.
З метою покращення якості пасажирських перевезень, підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів у місті, в вересні місяці поточного року відбувся позачерговий конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування №2, №2-К та №3.
В результаті проведеного конкурсу, мережу міського автомобільного транспорту складають 6 міських маршрутів. Збільшено кількість та пасажиромісткість транспортних засобів, які обслуговують міські маршрути, що сприяє зменшенню інтервалу руху.
Крім міських маршрутів, маршрутну мережу міста доповнюють 9 приміських автобусних маршрутів загального користування. Міським транспортним сполученням  з’єднані  всі мікрорайони міста - район “Торгмаш”, “Геологорозвідка”, “Зелена галявина”, “34 мікрорайон”.
У місті працює 7 комунальних автобусів, які придбані за кошти місцевого бюджету, чотири з них  працюють на приміських маршрутах і три – на міських.  Перевезення пасажирів пільгової категорії населення  на даних автобусах здійснюється безкоштовно та без обмежень.

Головні цілі на 2012 рік:
Якісне та повне задоволення потреб населення міста у пасажирських перевезеннях, подальше вдосконалення маршрутної мережі та утримання автомобільних доріг загального користування в задовільному стані.

Основні завдання та заходи на 2012  рік:
    покращення обслуговування пасажирів та контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують перевезення пасажирів автомобільним транспортом, вимог чинного законодавства та умов договорів, укладених між органами виконавчої влади та перевізниками щодо перевезення пасажирів на маршрутах загального користування;
    проектування та реконструкція магістральної вулиці загальноміського значення в м. Бровари  - вул. Київської;
    встановлення дорожніх знаків;
    нанесення дорожньої розмітки ;
    утримання та облаштування зупинок на вулицях міста;
    ремонт колесо відбійників;
    утримання елементів примусового зниження швидкості на небезпечних ділянках доріг;
    виконання запланованих обсягів  капітального та поточного ремонту автомобільних доріг.
Реалізація даних завдань та заходів дасть змогу якісно надавати послуги  населенню в пасажирських автомобільних перевезеннях та створить умови для безпечного та безаварійного дорожнього руху.
3.6. Зовнішньоекономічна діяльність.
У 2011 році очікуваний загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами складе 40,0 млн.дол.США, а обсяг імпорту товарів досягне 253 млн.дол.США.
Експортні операції  забезпечуються, головним чином, за рахунок таких підприємств: Казенний завод порошкової металургії, ТОВ «Бровафарма»,  ВАТ „Софія”, ЗАТ «Люмен» та ТОВ «Київ-гума».
Прогнозується, що у 2012 році фінансово-економічна ситуація в країні стабілізується, що призведе до пожвавлення зовнішньоекономічної діяльності, підвищення попиту зарубіжних партнерів до української продукції, збільшення кількості укладених угод на поставку продукції. Тому, передбачуваний експорт товарів складе 105,5% до показників 2011 року, при цьому обсяги імпорту залишаться на рівні показників поточного року.
Головні цілі на 2012 рік:
Інтеграція економіки міста у світовий простір шляхом експорту високоякісної та стандартизованої відповідно до вимог ISO продукції, а також розвитку імпорто-замінюючих виробництв для зменшення кількості імпортних товарів.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    активне просування продукції товаровиробників міста на традиційні міжнародні ринки, розширення зовнішніх ринків збуту і обсягів експорту продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання;
    сприяння міжнародним контактам (проведення зустрічей із представниками зарубіжних країн);
    розширення економічної присутності міста Бровари в зарубіжних країнах світу, у т.ч. шляхом створення товаровиробниками Броварів спільних підприємств, філій та представництв підприємств за кордоном;
    надання суб’єктам господарської діяльності міста допомоги в організації, участі та проведенні міжнародних виставок, ярмарок, презентацій, бізнес-форумів тощо;
    надання зацікавленим суб’єктам господарської діяльності Броварів інформації торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном стосовно ділових пропозицій іноземних партнерів щодо співробітництва.

3.7. Фінансові ресурси.     
Прогноз місцевого бюджету на 2012 рік розроблено на основі положень Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».                                  
Фінансові ресурси міста визначаються потенціалом підприємств і організацій міста, податковими, неподатковими та іншими надходженнями  до державного та місцевого бюджету.
До загального фонду бюджету міста Бровари у 2012 році очікуються  надходження в сумі 143253,5 тис. грн. доходів (105,4 % до очікуваних показників 2011 року), із них- податок на доходи фізичних осіб- 106590,7 тис. грн., плата за землю-34634,0 тис. грн. До спеціального фонду прогнозуються надходження в сумі 28321,5 тис. грн., в тому числі по бюджету розвитку -17115,2 тис. грн.
Головні цілі на 2012 рік:
Забезпечення стійкого збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів шляхом створення сприятливих умов для поліпшення фінансового стану підприємств, розвитку конкурентоспроможного виробництва та підприєм-ництва, проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків.
Основні завдання та заходи на 2012 рік:
    підвищення ефективності використання бюджетних коштів та відповідальності розпорядників коштів за досягнення визначених цілей;
    зростання частки заробітної плати у собівартості продукції (послуг), підвищення фонду оплати праці штатних працівників;
    застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі;
    залучення фінансових ресурсів у енергозберігаючі та енергоефективні інноваційні проекти;
    скорочення кількості нерентабельних суб’єктів господарювання та сум збитків;
    покращення платіжної дисципліни суб’єктів господарювання, вжиття заходів щодо погашення податкового боргу підприємств-боржників.
Забезпечення виконання основних завдань та заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бровари на 2012 рік, сприятиме реалізації в місті Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Таблиця 1
Реєстр
основних соціально-економічних показників
м. Бровари у 2011 році

 

№ п/з

Показники

Одиниця виміру

Фактична кількість

1

2

3

4

1.

Чисельність постійного населення міста (станом на 01.11.2011)

тис.чол.

96,3

2.

Зайнятість населення

 

 


-кількість працюючих у м. Бровари

-//-

23, 1


-в тому числі у промисловості (основне коло підприємств)

-//-

6,0

3.

Промисловий комплекс

 

 


Кількість підприємств, включених до основного кола

 

одиниць

 

32


Темпи росту обсягів реалізованої промислової продукції виробництва у відпускних цінах по відношенню до відповідного періоду 2010 року (очікуване)

 

%

 

102,0

4.

Фінанси (станом на 01.12. 2011)

 

 


Надходження до загального фонду бюджету міста з урахуванням трансфертів

 

тис.грн.

197709,1


Видатки бюджету міста по загальному  фонду з урахуванням трансфертів

 

-//-

183798,2

5.

Шляхова мережа

 

 


Кількість вулиць

одиниць

282


Довжина вулиць

км

241,48


в тому числі з твердим покриттям

км

138,8


Довжина тротуарів

км

125,5


Кількість майданів та їх площа

одиниць/

тис.кв.м

4/14,07


Кількість шляхопроводів

одиниць

2


Загальна протяжність водостоків

км

23,5


Мережі зовнішнього освітлення

км

129,687

6.

Зелене господарство міста

 

 


Загальна площа зелених насаджень

га

577,54


Насадження загального користування, з них:

га

105,64


-парки культури та відпочинку

га

42,4


-зелені насадження біля житлових будинків

га

42,79


-сквери

га

2,96


-набережні

га

0,29


-міські ліси та лісопарки

га

17,2


Вуличні насадження

га

23,64


Захисні насадження

га

10,9


Насадження житлових районів та мікрорайонів

 

338


Насадження промислових підприємств

га

99,36

7.

Житлово-комунальна сфера

 

 


Кількість будинків, всього

одиниць

399


В тому числі кількість будинків приватного сектору

-//-

 


Кількість будинків комунальної власності, в тому числі гуртожитки

-//-

310


Кількість багатоповерхових  яких створені кондомініуми (товариства співвласників квартир)

 

-//-

35

25-ОСББ

10-ЖБК


Кількість будинків відомчого житлового фонду, в тому числі гуртожитки

 

-//-

54


Обладнання житлового фонду:

 

 


водопроводом /садибного типу

%

100/58


каналізацією / садибного типу

%

100/31


центральним опаленням / садибного типу

%

100/-


гарячим водопостачанням / садибного типу

%

100/


Кількість будинків, які підлягають реконструкції

одиниць

3


Кількість будинків на яких проводиться реконструкція

-//-

-

8.

Торгівля і сфера послуг

 

 


Роздрібний товарообіг, всього

млн.грн.

810,3


-на душу населення

грн.

8431,4


Мережа торгівлі та громадського харчування

 -магазини, з них:

одиниць

206


продовольчі

-//-

44


непродовольчі

-//-

112


змішані магазини

 

50


- ринки

-//-

3


- підприємств громадського харчування (відкрита мережа)

одиниць

90

9.

Соціально-культурна сфера

 Медичні заклади,   всього

одиниць

1


в тому числі:

 Поліклініки, всього

одиниць

1


Потужність амбулаторно-поліклінічних установ

 

відв./зміну

 


- для дорослих

відв./зміну

1000


- для дітей

відв./зміну

185


Лікарні,  всього

одиниць

1


Кількість лікарняних ліжок

ліжок

660


- лікарень для дітей

одиниць

1( в складі ЦРЛ)


Кількість лікарняних ліжок для дітей

ліжок

125

10.

Загальноосвітні навчальні заклади (усіх форм власності) – всього

одиниць

12


Кількість місць у загальноосвітніх закладах

місць

11692


Кількість учнів у загальноосвітніх закладах

чоловік

9882


В тому числі:

 - загальноосвітніх шкіл (державних)

одиниць

9


Кількість місць у загальноосвітніх школах

місць

10592


Кількість учнів у загальноосвітніх школах

чоловік

8904


- гімназія ім.Олійника

одиниць

1


Кількість місць у гімназії

місць

700


Кількість учнів у гімназії

чоловік

700


- вечірня загальноосвітня школа

одиниць

1


Кількість учнів у вечірній школі

чоловік

110


-приватна загальноосвітня школа “Фортуна”

одиниць

1


Кількість місць у приватній школі

місць

250


Кількість учнів у приватній школі

чоловік

168

11.

Дитячі дошкільні заклади

одиниць

17


Кількість місць у дошкільних закладах

місць

2822


Кількість дітей у дошкільних закладах

чоловік

4213


В тому числі:

 

 


- дошкільні заклади (комунальної власності)

одиниць

16


Кількість місць в дошкільних закладах

місць

2722


Кількість дітей в дошкільних закладах

чоловік

4136


- відомчі дошкільні заклади

одиниць

1


- приватні

одиниць

-

12.

Вищі учбові заклади (включаючи коледжі І-ІV рівнів акредитації)

 

одиниць

5


Броварський професійно-технічний ліцей

одиниць

1


Вище училище фізичної культури

одиниць

1

13.

Позашкільні навчальні заклади

 

одиниць

 

5


Бібліотеки (міськрайонні)

одиниць

2


Клуби

одиниць

1


Музеї

одиниць

1


Міський культурний центр

одиниць

1


Школи естетичного виховання

одиниць

2


в тому числі:

 

 


- дитяча музична школа

одиниць

1


- школа мистецтв

одиниць

1


в них учнів

чоловік

1013


Дитячо-юнацькі спортивні школи

одиниць

3


Спортзали

одиниць

19


Підліткові клуби

одиниць

-


Стадіони

одиниць

1


Спортмайданчики

одиниць

41


Басейни

одиниць

4


Шаховий клуб

одиниць

1

14.

Приватизація

 Кількість об'єктів комунальної власності, що змінили форму власності

 

одиниць

 

150


Надходження коштів до бюджету з початку приватизації

 

тис.грн.

 

19927,6


в тому числі за поточний рік

тис.грн.

231,4

15.

Зайнятість населення

(станом  на 01.12.11)

 Перебуває на обліку в центрі зайнятості

осіб

489


в тому числі жінки

осіб

321


молодь до 35 років

осіб

238


Надходження від підприємств, організацій та установ у фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

 

тис.грн.

 

827,7


Виплата допомог по безробіттю та інших видів допомог з фонду

тис.грн.

5881,4

16.

Пенсійне забезпечення

(станом на 01.11.11)

 Надходження до Пенсійного фонду

тис.грн.

27744,71


Виплата пенсій та допомог

тис.грн.

29134,92


Кількість отримувачів пенсій та допомог, що перебувають на обліку в органах соціального захисту

 

чоловік

 

23517

17.

Зареєстровано (станом на 01.01.12, очікуване)

 Суб'єктів підприємницької діяльності,   всього

одиниць

10525


з них:

 Суб'єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб

 

одиниць

 

2900


Суб'єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб

 

одиниць

 

7625

Керуючий справами виконкому                                      К.В.КузнецовТаблиця 2
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ СПОЖИВЧОГО РИНКУ
м. Бровари

п/п

Показники

Одиниці

виміру

2010

факт

2011

очікуване

2012

прогноз

Темп

росту,

%

2012 р. до

2011 р.

1.

Роздрібний товарооборот підприємств усіх форм власності (в діючих цінах) – всього

млн.грн.

686,1

810,3

980,3

121,0

2.

Темп росту обсягів роздрібного товарообороту до попереднього року

%

139,4

118,1

121,0

-

3.

Товарооборот на душу населення

 

грн.

7199,1

8431,4

10106,2

119,9

4.

Магазини - всього

об’єктів

204

206

208

-

4.1.

Продовольчі магазини

-  // -

42

44

44

-

4.2.

Непродовольчі магазини

-  //  -

112

112

114

 

4.3.

Змішані магазини

-//-

50

50

50

-

5.

Заклади громадського харчування відкритої мережі – всього

 

- // -

90

90

90

 

5.1.

Кафе

-  //  -

58

58

58

-

5.2.

Ресторани

-  //  -

7

8

8

 

6.

Ринки

об’єктів

3

3

3

-

Керуючий справами виконкому                                              К.В.Кузнєцов


Таблиця 3
Розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Бровари

з/п

Показники

2010 рік

факт

2011 рік

очікуване

2012 рік

прогноз

2012 рік до 2011 року, %

1

2

3

4

5

6

1.

 

Кількість малих підприємств, одиниць

 

1039

 

1057

 

1068

 

101,0

2.

 

 

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб населення, одиниць

 

 

109*

 

 

110

 

 

111

 

 

100,9

3.

Середньорічна кількість зайнятих працівників, осіб

 

7741*

 

7752

 

7857

 

101,4

4.

Обсяги реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), малих підприємств, млн. грн.

 

 

2010,4*

 

 

2028,6

 

 

2070,0

 

 

102,0

5.

Частка малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, робіт,  послуг), %

 

 

 

27,6*

 

 

 

28,0

 

 

 

28,5

 

 

 

101,8

6.

Загальна сума надходжень до бюджетів всіх рівнів, одержаних від діяльності  малого підприємництва, млн. грн.

 

 

128,8

 

 

129,1

 

 

132,0

 

 

 

102,2

7.

Кількість об’єктів інфраструктури підтримки малого підприємництва, од.

 

 

8

 

 

9

 

 

12

 

 

133,3

7.1

- бізнес-центри

-

-

-

-

7.2

- бізнес-інкубатори

-

-

-

-

7.3

- лізингові центри

2

3

4

150,0

7.4

- технопарки

-

-

-

 

7.5

- фонди підтримки підприємництва

-

-

-

 

7.6

-інвестиційні, інноваційні фонди і компанії

-

-

-

 

7.7

-інформаційно-консультативні установи

 

5

 

5

 

6

 

120,0

7.8

- небанківські фінансово-кредитні установи

 

1

 

1

 

2

 

200,0

Керуючий справами виконкому                                              К.В.Кузнєцов


Таблиця 4
Основні показники ринку праці міста

Показник

2010 рік

2011 рік, очікуване

2012 рік прогноз

1

2

3

4

Середньорічна чисельність наявного населення , тис.осіб

 

96,0

 

96,8

 

97,0

Звернулося за сприянням у працевлаштуванні незайнятих громадян протягом року, осіб

 

1497

 

1635

 

1775

Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку у державній службі зайнятості на початок року, осіб

 

492

 

557

 

495

Працевлаштовано незайнятих громадян за сприянням державної служби зайнятості протягом року, осіб

 

865

 

890

 

905

в тому числі:

 

 

 

-на вільні та новостворені робочі місця

813

828

840

-шляхом надання дотацій роботодавцям

 

40

 

38

 

40

-шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для здійснення безробітними підприємницької діяльності

 

12

 

24

 

25

Рівень працевлаштування до тих, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, %

 

43,5

 

40,6

 

39,9

Проходили професійне навчання, осіб

292

260

240

Потреба у робочій силі, осіб

123

160

170

Навантаження незайнятого населення на одне вільне робоче місце, вакантну посаду, осіб

 

4,5

 

3,1

 

3,1

Середній розмір допомоги по безробіттю, грн.

976

1748

1850

Керуючий справами виконкому                                              К.В.Кузнєцов
Таблиця 5
Стан виплати державних соціальних допомог у м. Бровари

 

Вид допомог

2010 рік

2011 рік (очікуване)

2012 рік (прогноз)

Кількість

Кошти (тис.грн.)

Кількість

Кошти (тис.грн.)

Кількість

Кошти (тис.грн.)

1.

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

 

463

 

474,1

 

501

 

540,5

 

485

 

521,4

2.

Одноразова при народженні дитини

 

1204

 

22851,7

 

1215

 

27485,3

 

1260

 

34053,5

3.

Допомога по догляду за дитиною до 3-х р. віку

 

2966

 

6070,5

 

2992

 

7582,3

 

3152

 

7797,0

4.

Допомога при усиновленні дитини

 

2

 

35

 

6

 

113,7

 

7

 

93,1

5.

Допомога на дітей, які перебувають під опікою

 

197

 

2264

 

204

 

2559,2

 

113

 

2926,2

6.

Допомога на дітей одиноким матерям

 

845

 

2896,6

 

862

 

3217,7

 

935

 

3631,9

7.

Допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам

 

518

 

5042,6

 

558

 

5964,0

 

560

 

6818,9

8.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

 

11

 

152,1

 

11

 

144,5

 

15

 

174,3

9.

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

 

164

 

193,1

 

186

 

272,0

 

278

 

 

439,3

10.

Допомога по догляду за інвалідом в наслідок психічного розладу

 

2

 

3,2

 

2

 

0,9

 

3

 

4,8


Всього

6372

39982,9

6537

47880,1

6808

56460,4

Керуючий справами виконкому                                              К.В.Кузнєцов

 

Таблиця 6

Пропозиції по місцевим програмам на 2012 рік.

тис. грн.

№ п/п

Програми

Потреба у фінансуванні на 2012 рік

Пропозиції, відповідно до фінансового ресурсу

2012 рік -- план

разом

в тому числі:

загальний фонд

бюджет розвитку

цільовий фонд

спеціальний фонд

1

2

3

4

5

6

7

8

9

ВСЬОГО:

39022,10

36146,80

36146,80

20336,30

12827,80

1483,70

1499,00

Відділ капітального будівництва

Всього:

8060,90

8060,90

8060,90

0,00

8027,20

33,70

0,00

1.

Програма по будівництву та реконструкції інженерних мереж

113,70

113,70

113,70

0,00

113,70

0,00

0,00

2.

Програма по будівництву та реконструкції об'єктів соціального призначення

1080,50

1080,50

1080,50

0,00

1080,50

0,00

0,00

3.

Будівництво та реконструкція магістральних вулиць загальноміського призначення

4818,70

4818,70

4818,70

0,00

4785,00

33,70

0,00

4.

Міська програма по будівництву та реконструкції загальноосвітніх та дошкільних закладів та закладів культури

48,00

48,00

48,00

0,00

48,00

0,00

0,00

5.

Програма по будівництву ІУ-го житлового району в м. Бровари

2000,00

2000,00

2000,00

0,00

2000,00

0,00

0,00

Управління освіти

Всього:

3299,60

3299,60

3299,60

849,00

2450,60

0,00

0,00

1.

Міська програма "Обдарованість"

99,00

99,00

99,00

99,00

0,00

0,00

0,00

2.

Загальна середня освіта на 2011-2014 роки

750,60

750,60

750,60

150,00

600,60

0,00

0,00

3.

Міська програма дошкільної освіти на 2011-2014 рр.

2450,00

2450,00

2450,00

600,00

1850,00

0,00

0,00

Управління праці та соціального захисту населення

Всього:

3877,50

2401,30

2401,30

2401,30

0,00

0,00

0,00

1.

Програма "Зтурботою про кожного"

3877,50

2401,30

2401,30

2401,30

0,00

0,00

0,00

Служба у справах дітей Броварської міської ради

Всього:

200,00

200,00

200,00

200,00

0,00

0,00

0,00

1.

Міська програма запобігання дитячій безоглядності, підтримки сімей з дітьми "Назустріч дітям" на 2010-2017 роки

200,00

200,00

200,00

200,00

0,00

0,00

0,00

Управління житлово-комунального господарства

Всього:

18100,00

18100,00

18100,00

13100,00

2350,00

1450,00

1200,00

1.

Міська програма утримання та розвитку обєктів житлово-комунального господарства

17600,00

17600,00

17600,00

13100,00

2350,00

1450,00

700,00

2.

Програма охорони навколишнього середовища на 2008 - 2012 рр.

500,00

500,00

500,00

0,00

0,00

0,00

500,00

Відділ у справах сім`ї та молоді

Всього:

330,00

330,00

330,00

330,00

0,00

0,00

0,00

1.

Міська комплексна програма запобігання дитячій бездоглядності, підтримки сімей з дітьми "Назустріч дітям" на 2010 - 2017 роки

77,00

77,00

77,00

77,00

0,00

0,00

0,00

2.

Міська програма відпочинку та оздоровлення дітей на період 2008 - 2012 років

200,00

200,00

200,00

200,00

0,00

0,00

0,00

3.

Міська програма підтримки та розвитку молоді "Молодь Броварів" на 2011-2015 роки

53,00

53,00

53,00

53,00

0,00

0,00

0,00

4.

Міська програма з питань роботи з обдарованою молоддю на 2006 - 2012 роки

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

Виконавчий комітет Броварської міської ради

Всього:

2626,90

2010,00

2010,00

1711,00

0,00

0,00

299,00

1.

Програма діяльності та фінансової підтримки Броварської редакції міськрайонного радіомовлення

342,00

125,00

125,00

125,00

0,00

0,00

0,00

2.

Програма Забезпечення Броварської організації ветеранів війни і праці та збройних сил

56,00

50,00

50,00

50,00

0,00

0,00

0,00

3.

Програма забезпечення Броварського відділення Спілки ветеранів війни в Афганістані

40,00

20,00

20,00

20,00

0,00

0,00

0,00

4.

Програма нагородження почесною грамотою та цінним подарунком кращих громадян міста

186,90

166,00

166,00

166,00

0,00

0,00

0,00

5.

Програма діяльності та фінансової підтримки Комунального підприємства Броварської міської ради "Телестудія "Наше місто"

800,00

800,00

800,00

800,00

0,00

0,00

0,00

6.

Програма діяльності та фінансової підтримки редакції газети "Броварська панорама "

903,00

550,00

550,00

550,00

0,00

0,00

0,00

7.

Програма використання та охорони земель в м. Бровари

299,00

299,00

299,00

0,00

0,00

0,00

299,00

Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради

Всього:

500,00

500,00

500,00

500,00

0,00

0,00

0,00

1.

Програма розробки містобудівної документації м.Бровари

500,00

500,00

500,00

500,00

0,00

0,00

0,00

Программа розвитку фізичної культури і спорту в м. Бровари на 2012 - 2016 рр.

Всього:

1547,20

925,00

925,00

925,00

0,00

0,00

0,00

1.

Програма. Проведення навчально – тренувальних зборів та змагань на рівні міста, участь міських команд у навчально – тренувальних зборах та змаганнях на рівні міста.

872,20

250,00

250,00

250,00

0,00

0,00

0,00

2.

Програма розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення в м. Бровари

128,30

20,00

20,00

20,00

0,00

0,00

0,00

3.

Програма розвитку чоловічого гандболу в м. Бровари на 2012 – 2016 роки

1135,00

655,00

655,00

655,00

0,00

0,00

0,00

Спеціальний заклад "Броварський міський центр соціальних служб для сім"і, дітей та молоді"

Всього

120,00

120,00

120,00

120,00

0,00

0,00

0,00

1.

Міська програма підтримки та розвитку молоді "Молодь Броварів" на 2011-2015 роки

3,00

3,00

3,00

3,00

0,00

0,00

0,00

2.

Міська комплексна програма запобігання дитячій бездоглядності, підтримки сімей з дітьми " Назустріч дітям" на 2010-2017 роки

117,00

117,00

117,00

117,00

0,00

0,00

0,00

Відділ культури

Всього

360,00

200,00

200,00

200,00

0,00

0,00

0,00

1.

Програма проведення культурно - масових заходів м. Бровари на 2012 рік (тис. грн.)

360,00

200,00

200,00

200,00

0,00

0,00

0,00

Керуючий справами виконкому К.В. Кузнєцов 

Обновлено 03.01.2012 08:11
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт