Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Броварська панорама № 50, "Бровари: з поглядом у майбутнє" PDF Печать E-mail
Автор: Адміністрація   
03.01.2012 09:08

Бровари: з поглядом у майбутнє

Добігає кінця рік 2011-й. Відриваючи останні листки календаря, кожен з вдячністю згадує все хороше, що було в ньому: перемоги і надбання, і навіть невдачі, адже саме вони збагачують нас безцінним досвідом, а також загадуємо майбутнє. Про підсумки року, що минає, життя нашої 100-тисячної громади, плани і перспективи розвитку Броварів у 2012-му ми попросили розповісти міського голову Ігоря Сапожка.

- Ігоре Васильовичу, чим запам’ятається броварчанам рік, що минає?
– Цей рік я назвав би роком розвитку галузі охорони здоров’я у Броварах. Адже на відміну від попередніх, коли увага зосереджувалася на капітальному ремонті доріг, будівництві об’єктів соціальної інфраструктури, у 2011-му вперше за декілька останніх десятиріч за підтримки Уряду нам вдалося придбати і розпочати експлуатацію новіт-нього сучасного медичного обладнання загальною вартістю близько 20 млн. грн. Цей крок став логічним продовженням розпочатої перед цим не менш важливої справи – добудови поліклініки. Відтепер в арсеналі «людей у білих халатах» є унікальне медичне обладнання, що дозволяє проводити складні операції на високому рівні. А броварчанам нині доводиться набагато рідше користуватися послугами спеціалізованих столичних клінік. Вважаю це великим здобутком для нашої громади, адже здоров’я – найцінніший скарб для кожного.

- А найдорожчим для кожного з батьків є щастя дітей. Фундамент цього закладається змалечку, коли майже половину свого часу малюк перебуває у дитсадку. Чи вистачає сьогодні ДНЗ у Броварах?
 – У нашому місті встановилась стійка позитивна тенденція. За останні роки народжуваність перевищує смертність. Місто молодіє і розвивається. Зро-зуміло, що при такому стані справ зростає потреба у дошкільних навчальних закладах. Щоб задовольнити цю потребу, вже сьогодні ряд колишніх приміщень, що свого часу з різних причин були перепрофільовані, повертаються до комунальної власності міста, отримують своє друге життя. Так, у бюджеті наступного року плануються кошти на ремонт і відновлення ще одного дитсадка «Лісова казка» на Торгмаші, що до цього використовувалося під СРЦ «Любисток». Нині всі колишні підопічні цього закладу влаштовані під опіку родичів та до СОС-дитячих будинків сімейного типу. Натомість у мікрорайоні з’явиться ще один ДНЗ. Та це лише один з дарунків юним торгмашівцям. Практично вирішено питання із прийняттям у комунальну власність громади приміщення колишнього кафе «Зоряне». Тут, після проведення ремонтних робіт, планується відкрити гуртки і секції для організації змістовного дозвілля дітей у позаурочний час. Завершуються всі процедури з прийняття до власності громади ще одного колишнього приміщення дитсадка «Сонечко» від ВАТ «БЗБК» у центрі міста, по вул. Гагаріна. Для цих цілей планується за-лучити кошти з обласного бюджету.
До того ж, незважаючи на всі об’єктивні реалії наступного бюджету Броварів, міська влада у жодному разі не планує відмовлятися від повноцінного гарячого харчування учнів 1-4 класів та оплати 50% харчування дошкільнят.

–  Якщо вже зайшла мова про міський бюджет-2012, на що може розраховувати броварська громада у новому році?
– Я не говоритиму про райдужні перспективи для Броварів у 2012-му. Доведені показники свідчать про необхідність суворої економії, ощадливості, ще більш зваженого підходу до кожної копійки видаткової час-тини міського гаманця.   Пріори-тетними залишаються соціальний напрямок, виплата зарплат працівникам бюджетної галузі та оплати за енергоносії. Левова частка бюджету піде на сферу освіти. Хоча доведені нам показники не співпадають із плановими потребами на освітянській ниві. Та переконаний, що жоден вчитель, вихователь дитсадка чи працівник позашкілля не залишиться без вчасної виплати зарплати. Докладемо максимум зусиль, аби перекрити плановий від’ємний баланс за рахунок перевиконання загального фон-ду міського бюджету.

– Це означає, що Бровари у новому році не отримають нових об’єктів?
– Це означає лише те, що і в наступному році ми шукатимемо різні шляхи залучення фінансових ресурсів для вирішення вкрай необхідних суспільних потреб броварчан: як державних, обласних коштів, так і коштів інвесторів. Приклад цьому – поточний рік. Адже спромоглося місто вирішити питання із капітальним ремонтом інфекційного відділення дитячої лікарні, здійснити роботи з будівництва зливової каналізації по вул. Кірова, облаштувати транспортну роз-в’язку при в’їзді у місто зі сторони Чернігова та встановити новий світлофорний об’єкт. Тепер вантажівки можуть потрапити до промислових об’єктів Промзони, не курсуючи центральними вулицями міста. А ще у році, що минає, оновлене асфальтне покриття отримали вулиці приватного сектора: Семашка і Коккінакі. Облашто-вано тротуари по вул. Симо-ненка, М. Лагунової, Постише-ва, Черняхівського. Продовжу-ються роботи з реконструкції спортивного закладу олімпійського резерву – плавального басейну «Купава». При цьому мова йде не про просте відновлення його функціонування, а про врахування при реконструкції усіх вимог для можливості у подальшому проведення у Бро-варах міжнародних змагань із плавання.
Не знімається з порядку денного і продовження робіт із розширення вул. Київської та, в перспективі, пуску по цій центральній дорожній артерії міста альтернативного виду приміського транспорту – тролейбуса. Для цього в державному бюджеті закладено 144 млн. грн. Цей крок значно покращить пасажирське автотранспортне сполучення із столицею та додасть конкуренції у монопольному становищі нині діючих приватних перевізників.
Словом, планів і роботи вдосталь. Я ж напередодні Новоріч-них і Різдвяних свят хочу побажати броварчанам, усім жителям нашої суверенної держави України в Новому році сили і здоров’я для реалізації планів і задумів, здійснення бажань. Адже Новий рік – час, коли збуваються найсокровенніші мрії. З Новим роком, з Різдвом Хрис-товим, дорогі броварчани! Дос-татку Вам, миру та злагоди!

– Дякую за змістовне ін-терв’ю.
– І вам дякую. Завжди відкритий для спілкування.

 
Інтерв’ю взяв Сергій РУСЛАНОВ, Броварська панорама № 50

Обновлено 03.01.2012 10:04
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт