Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Рішення міськради від 29.12.2011 № 480-17-06 "Про затвердження Програми організації оплачуваних громадських робіт у м. Бровари на 2012-2013 роки" PDF Печать E-mail
Автор: Адміністрація   
10.01.2012 13:47

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
 Про затвердження Програми організації оплачуваних громадських робіт у м. Бровари на 2012-2013 роки

Розглянувши проект Програми оплачуваних громадських робіт у             м. Бровари на 2012-2013 роки (далі Програма), з метою здійснення комплексу заходів щодо забезпечення тимчасової зайнятості населення (передусім осіб, зареєстрованих як безробітні) шляхом направлення їх на    громадські роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам громади, місту і сприяють їх соціальному розвитку, відповідно до ст. 23 п. 1 Закону України “Про зайнятість населення”, керуючись п. 22 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, «Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 № 839, постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України  на випадок безробіття від 14.07.2010 № 183 «про внесення змін до Порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та здійснення контролю під час організації оплачуваних громадських робіт, постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 року № 435 «Про внесення змін до Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт», враховуючи пропозиції постійних комісій з питань соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, фінансів та цін та комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я та довкілля Броварська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму оплачуваних громадських робіт у м. Бровари на 2012-2013 роки (додається).
2. Виконавцям даної Програми інформувати міську раду щорічно до 15 числа наступного за звітним періодом про хід виконання Програми.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я та довкілля.

Міський голова                                                                 І.В. Сапожко

м. Бровари
№ 480-17-06
29.12.2011 року

                                                                                                    Затверджено
Рішенням Броварської міської ради

від 29.12.2011 № 480-17-06

ПРОГРАМА
з організації оплачуваних громадських робіт
на 2012-2013 роки у місті Бровари

І. Загальні положення
Програма з організації оплачуваних громадських робіт на 2012-2013 роки є складовою частиною та механізмом реалізації Програми зайнятості населення у місті Бровари на 2012-2013 роки.
Програма розроблена відповідно до положень Законів України “Про зайнятість населення”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008  № 839.

ІІ. Мета програми

Програма організації оплачуваних громадських робіт у м. Бровари на 2012-2013 роки передбачає комплекс заходів щодо забезпечення тимчасової зайнятості населення (передусім осіб, зареєстрованих як безробітні) шляхом направлення їх на  громадські роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам громади, місту і сприяють їх соціальному розвитку (передбачається залучити 630 осіб). Програма передбачає можливість створення тимчасових робочих місць та вирішення проблеми дефіциту робочої сили під час здійснення заходів з благоустрою та озелененню території міста, об’єктів соціальної сфери, кладовищ, зон відпочинку і туризму, придорожніх смуг; роботи з відновлення пам’яток архітектури, історії та культури; впорядкування місць меморіального поховання, пам’ятників та пам’ятних місць, які мають офіційний статус або зареєстровані на території населеного пункту; роботи в архівах з документацією, робота в музеях та з відновлення бібліотечного фонду в бібліотеках; догляд та надання допомоги особам похилого віку та інвалідам, дітям – сиротам, у т. ч. що, здійснюється благодійними фондами та громадськими організаціями, а також  догляд за хворими в закладах охорони здоров’я та допоміжні роботи у дитячих будинках та домах для людей похилого віку;  роботи пов’язані з будівництвом або ремонтом об’єктів соціальної сфери (навчальних закладів, спортивних закладів, закладів культури і охорони здоров’я, будинків-інтернатів (пансіонатів) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей, дитячих оздоровчих таборів, притулків для неповнолітніх та осіб без постійного місця проживання); допоміжні роботи у віськоматах з документацією в період призовної компанії; роботи по інформуванню населення стосовно отримання житлових субсидій та технічній підготовці документації з кур”єрською доставкою документів та запитів,  інші види трудової діяльності, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідаютьпотребамміськоїгромади та сприяють її соціальному розвитку, а також тимчасові роботи на підприємствах, в організаціях, у фізичних осіб-підприємців (у зв'язку з виробничою необхідністю) за рахунок коштів роботодавців.

Мета Програми – подальше вирішення невідкладних питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріального, соціально-побутового, культурного обслуговування жителів міста Бровари.
Таким чином, оплачувані громадські роботи можна розглядати як універсальний засіб активної політики держави щодо сприяння зайнятості населення та забезпечення тимчасової зайнятості громадян в період кризи.

ІІІ. Фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок:
- коштів підприємств , організацій та установ;
- коштів місцевих бюджетів;
- коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:
- інших джерел відповідно до законодавства.

ІУ. Заходи щодо виконання Програми

1. Затвердити  склад робочої групи з організації оплачуваних громадських робіт, до якої включати представників місцевих органів влади, центру зайнятості та провідних роботодавців.
Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Управління праці та соціального захисту населення,
 КП “Служба замовника”,
Броварська центральна районна лікарня,
Архівний відділ
2. Виходячи із стану ринку праці та економічного стану міста Бровари визначити підприємства, організації та установи комунальної власності, де можливо організувати проведення оплачуваних громадських робіт.
Броварський  міськрайонний центр зайнятості,
Управління праці та соціального захисту населення,
 КП “Служба замовника”
Філія «Броварське ДЕУ»
3. Створити банк даних безробітних, які виявили бажання брати участь в оплачуваних громадських роботах.
Броварський міськрайонний центр зайнятості

4. Створити банк даних з числа учнівської молоді, яка виявила бажання взяти участь в громадських роботах. Провести роботу по залученню до громадських робіт молоді, яка знаходиться на обліку кримінальної міліції служби неповнолітніх, а також дітей-сиріт.
  Відділ у справах сім’ї та молоді,
Управління  освіти,
Служба у справах дітей,
Броварський міськрайонний центр зайнятості
 
5. Організувати укладання договорів між роботодавцями та центром зайнятості за напрямками:

5.1. Забезпечення соціального захисту людей похилого віку, інвалідів війни та праці;
Броварський міськрайонний
центр зайнятості,
Територіальний центр  обслуговування самітних непрацездатних громадян,
Броварська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста

Для проведення громадських робіт, направлених на забезпечення соціального захисту громадян похилого віку та праці і інших категорій громадян, що потребують допомоги з боку держави необхідно:
 
- вивчити можливість залучення безробітних до роботи по догляду за громадянами похилого віку, інвалідами війни та праці;

Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Управління праці та соціального захисту населення

5.2. Надання допомоги щодо підтримки у належному стані соціальних закладів, кладовищ, впорядкування, озеленення населених пунктів та придорожніх смуг, пам’яток історії та культури, зон відпочинку і туризму тощо.
Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Управління праці та соціального захисту населення,
Відділ культури,
КП «Служба замовника»
Для організації таких оплачуваних громадських робіт необхідно здійснити слідуючи заходи:

- визначити обсяги робіт та об’єкти, на яких буде організовано громадські роботи;
Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Управління праці та соціального захисту населення,
Відділ культури,
КП «Служба замовника»

- забезпечити, при необхідності, доставку безробітних до місця проведення громадських робіт автотранспортом;

Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Автотранспортні підприємства

- для проведення заходів по озелененню територій та придорожніх смуг забезпечити безробітних посадковим матеріалом, спецодягом та необхідним інвентарем;
Броварський міськрайонний центр зайнятості,
КП “Служба замовника”

- для робіт по відновленню історичних  і культурних пам’яток, при необхідності, провести навчальні семінари з безробітними.

Броварський міськрайонний центр зайнятості,
Відділ культури

6. Забезпечити залучення до громадських робіт студентської та учнівської молоді під час канікул, що буде сприяти формуванню професійних інтересів, трудовому вихованню та профілактиці правопорушень серед молоді.

       Броварський міськрайонний
                                                              центр зайнятості,
Відділ у справах сім’ї та  молоді          
7. Організувати висвітлення позитивного досвіду щодо організації оплачуваних громадських робіт в засобах масової інформації.

Броварський міськрайонний центр зайнятості,
                                                                Засоби масової інформації

 

V. Очікувані результати

   8. Проблема безробіття залишається однією з найактуальніших на території нашого міста. Наявна кількість вакансій неспроможна повністю задовольнити попит бажаючих знайти роботу. Одним з важливих заходів для пом’якшення напруженості на ринку праці є залучення громадян до оплачуваних громадських робіт. Такі роботи забезпечують додаткову соціальну підтримку та тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу.


Міський голова                                                                     І.В. Сапожко


 

Обновлено 10.01.2012 13:53
 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт