Архів створено командоюМаєш Право Знати »
Новини міста
Головні новини
Рішення міськвиконкому
Розпорядження міського голови
Регуляторні акти
Державнi закупiвлi
Інвестиційний паспорт міста
На допомогу інвесторам
Управління комунальної власності
Проекти нормативно-правових актів (громадське обговорення)
Доступ до публічної інформації
Адміністрація
Адміністрація
Політичні партії
Громадські організації
Інфраструктура
Вакансії
Сім'я і молодь
Освіта
Культура
Спорт
Юридичні консультації
Адміністративні послуги
Графік прийому громадян
Депутатський корпус
Депутати
Фракції
Комісії
Виборчi округи
Рішення міської ради
Графік прийому громадян депутатами міської ради
Голос ради
Наше місто
Історія
Символіка міста
Міста побратими
Фотогалерея
Житлово-комунальні послуги
Реформи ЖКГ
Міські маршрути
Громадська рада
Контакти
Телефони
Готелі
Довідкові служби
Надіслати листа

Пошук по сайту
Про затвердження у новій редакції Правил благоустрою... PDF Печать E-mail
Автор: Адміністрація   
26.12.2007 14:39

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Про затвердження у новій редакції  Правил благоустрою
території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари

 

 З метою подальшого поліпшення благоустрою, санітарного стану, забезпечення чистоти і порядку, відповідно до частини другої ст.5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись п. п. 44 п.1 ст. 26, ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", враховуючи рекомендації депутатської комісії з питань розвитку та благоустрою територій. земельних відносин, архітектури, будівництва та інвестицій, Броварська міська рада

ВИРІШИЛА:
1.Затвердити в новій редакції "Правила благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари", за порушення яких передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що додаються.
2. Уповноважити спеціальний відділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста відповідно до п. 2 ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення при виявленні порушень Правил благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари.
3.Доручити виконавчому комітету розробити  та затвердити тарифи на оплату послуг по обстеженню території для розміщення об'єктів торгівлі, реклами, будівельних та інших майданчиків, що надаються спеціальним відділом контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.
4. Рішення Броварської міської ради від 05.07.2002 р. № 69-04-24 «Про встановлення правил благоустрою території, по забезпеченню чистоти і порядку у місті Бровари» вважати таким, що втратило чинність.
5. Це рішення набирає чинності з 01.01.2008 р.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань розвитку та благоустрою територій, земельних відносин, архітектури, будівництва та інвестицій та заступників міського голови Руденка В.В. і Голубовського Г. П.

 

Секретар міської ради              І. В. Сапожко

 


м. Бровари
від__________
№ __________
                                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                            Рішення  ________сесії
                                                                                           Броварської міської ради
                                                                                            V скликання
                                                                                            від  ________  2007 р.
                                                                                            № _________________


ПРАВИЛА
благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Правила благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари (надалі Правила ) розроблені на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», "Про благоустрій населених пунктів", «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», "Про охорону культурної спадщини".
1.2. Правила регулюють права й обов'язки учасників правовідносин в області благоустрою на території міста Бровари, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.
1.3. Учасникам правовідносин з питань благоустрою відповідно до цих Правил є керівники та інші працівники підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (надалі відповідальні посадові особи), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.
1.4. Контроль за дотриманням цих Правил і координація дій відповідальних посадових осіб, зв'язаних з виконанням, здійснюється спеціальним відділом контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста (надалі спецвідділ).
1.5. Правила складаються з текстової та графічної частин.

II. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ШЛЯХОВИХ ТА ІНШИХ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ
2.1. Здійснення шляхових, будівельних, аварійних і інших земляних робіт, у тому числі прокладка всіх видів комунікацій уздовж автодоріг, перетинання доріг комунікаціями на території міста усіма організаціями, незалежно від їхньої відомчої підпорядкованості, і громадянами, допускається після узгодження їх із власниками підземних комунікацій, власниками шляхів, управлінням архітектури та містобудування , Державтоінспекцією.
Дозвіл на провадження робіт (надалі ордер) видається організації-підрядчику (замовнику), на яку покладається обов'язок виконання робіт.
Ордер встановленого зразку видається спецвідділом. Ордер оформляється відповідно до "Правил виконання робіт на підземних спорудах та будівництві", що затверджуються Броварською міською радою.
2.2. Керівники організацій та інші посадові особи, відповідальні за здійснення робіт, зобов'язані виконувати умови ведення робіт згідно з цими Правилами, "Правилами виконання робіт на підземних спорудах та будівництві", та вимогами зазначеними в ордері.
2.3. Початок проведення термінових аварійних робіт, що вимагають розкриття вулиць, допускається без оформлення розкриття, але з негайним повідомленням Державтоінспекції, пожежної інспекції, швидкої медичної допомоги, спецвідділу, з обов'язковою присутністю на місці посадової особи, відповідної за проведення робіт, до їх закінчення з обов'язковим подальшим оформленням ордера .
2.4. Розкриття шляхових покрить, тротуарів, газонів, а також розриття інших місць загального користування при будівництві або ремонті підземних споруд здійснюється способами, встановленими спецвідділом і власниками шляхів у межах і в терміни, зазначені в ордері .При цьому забезпечуються збереження і використання родючого шару ґрунту.
2.5. Відновлення покриття проїзної частини після завершення робіт з прокладання інженерних мереж, або тимчасового їх використання для облаштування будівельного майданчика виконувати за типом існуючих на всю ширину та довжину в межах розкриття або зайняття проїзної частини, а тротуарів - на всю ширину та довжину в межах розкриття або зайняття фігурними елементами мощення.
2.6. Засипання траншей та котлованів повинно здійснюватися в термін, зазначений у ордері, з обов'язковим складанням акта, за участю представника спецвідділу.
2.7. Відновлені ділянки шляхового покриття, тротуарів, газонів або відшкодування  вартості газонної трави, повинні бути здані спецвідділу та власникам шляхів у терміни, зазначені в ордері.
2.8. Керівники організацій, що виконують земляні роботи, несуть відповідальність за несвоєчасну здачу траншей під відновлення дорожнього покриття.
Організації, що приймають в експлуатацію підземні мережі, не повинні видавати дозволів на експлуатацію підключених об'єктів, доки не буде відновлене дорожнє покриття й елементи благоустрою, пред'явлені акти на здачу цих робіт з гарантійним терміном один рік.
2.9. При провадженні робіт забороняється:
 проводити всі види будівельних і монтажних робіт без ордеру спецвідділу;
 ушкоджувати відповідні споруди, зелені насадження та елементи міського благоустрою;
 складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
 розміщувати, ремонтувати та мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених (заборонених) для цього місцях ;
 використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів;
 розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки та відходи виробництва тощо;
 готувати розчин і бетон безпосередньо на проїжджій та пішохідній частинах вулиць;
 робити відкачку води з колодязів, траншей та котлованів безпосередньо на тротуари і проїжджу частину вулиць (збір води робити в наявні системи закритої і відкритої зливової каналізації), крім аварійних робіт, виконуваних комунальним підприємством  КОР "Бровариводоканал";
 залишати на проїжджій частині вулиць, тротуарах, газонах землю й будівельне сміття після закінчення робіт;
 займати зайві майданчики під складування, огородження робіт понад установлені кордони;
 захаращувати проходи і в'їзди у двори, порушувати проїзд транспорту і рух пішоходів.
2.10. Місце здійснення робіт повинно бути огороджено  огорожами, які забезпечують безпеку людей та рух транспорту. З настанням темряви місце роботи повинно бути освітлено ліхтарями з червоним світлом.
2.11. Роботи, які проведені без ордеру та виявлені представниками органів, що видають дозвіл, терміново закінчуються під наглядом цих представників, якщо потрібно з залученням сторонніх організацій. Винні особи притягаються до відповідальності в порядку, встановленому діючим законодавством.
2.12. У разі пошкодження підземних комунікацій виконавці робіт зобов'язані сповістити про це власників цих споруд та органам комунального господарства, вжити необхідних заходів для найшвидшої ліквідації аварії.
2.13. Спостереження і контроль за виконанням робіт і відновленням елементів благоустрою виконується спецвідділом.

III. ПОРЯДОК ОХОРОНИ ТА УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ.
3.1. Всі зелені насадження на землях як суспільного, так і відомчого користування, створюють недоторканий міський земельний фонд міста Бровари.
3.2. За самовільне знищення і ушкодження зелених насаджень керівники організацій, установ, підприємств всіх форм власності, а також фізичні особи, безпосередньо винні в заподіянні збитку зеленим насадженням, притягуються до відповідальності у встановленому порядку, зі стягненням з них заподіяного збитку.
3.3. Землекористувачі і всі організації, підприємства, установи, юридичні особи, незалежно від форм власності зобов'язані не допускати забруднення зелених насаджень відходами, сміттям, їх заболочування та заростання бур'янами.
3.4. Будівельні та інші організації, що здійснюють промислове і інше будівництво, пов'язане з порушенням ґрунтового покрову, зобов'язані знімати і  зберігати родючий шар ґрунту для його подальшого використання.
3.5. Відповідальність за збереження зелених насаджень протягом всього року за утриманням і виконанням санітарного мінімуму по боротьбі зі шкідниками та хворобами, у тому числі і за  вирізування сухих і пошкоджених  гілок і суків, замазку ран на деревах, несуть власники, керівники організацій, установ, житлові організації, юридичні особи, а також окремі громадяни, власники індивідуальних житлових будинків.
3.6. Усі види робіт з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами та організаціями, ведуться силами і засобами цих підприємств, установ, організацій, чи на договірних умовах із підприємством КП "Бровари-Флора".
3.7. Контроль за виконанням дійсних правил по охороні та утриманню зелених насаджень здійснює балансоутримувачі зелених насаджень, виконавчий комітет Броварської міської ради.
3.8. Відповідно до існуючого законодавства всі керівники підприємств зобов'язані:
3.8.1. Забезпечити повне збереження зелених насаджень, а також уживати заходів щодо розширення площі озеленення.
3.8.2. При здійсненні будівельних та ремонтних робіт огороджувати дерева, а корені настилами на лагах.
3.8.3. При здійсненні асфальтування тротуарів залишати навколо дерев і чагарників вільні простори не менш 1м2.
3.8.4. При здійсненні земляних робіт не допускати оголення коренів і засипання кореневої шийки дерев.
3.8.5. Ні в якому разі не залишати сміття, бруд на зелених насадженнях після закінчення торгівлі.
3.8.6. Забороняється посадка зелених насаджень, без узгодження з власниками підземних комунікацій і повітряних мереж, а також у місцях, що негативно впливають на безпеку руху.
3.8.7. При здійсненні робіт, підкоп у зоні кореневої системи дерев і чагарників здійснювати нижче кореневої системи на 1,5-2,0 м.
3.8.8. Забороняється складування будівельних та інших матеріалів, стоянка машин, механізмів, автомобілів на газонах. Складування паливно-мастильних матеріалів здійснювати не ближче 10 м від дерев і чагарників із забезпеченням захисту від влучення паливно-мастильних матеріалів  у рослини через ґрунт.
3.8.9. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон міста та паркуватися на них.
3.9. Підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності та фізичним і юридичним особам зріз зелених насаджень дозволяється на підставі ордера, виданого КП "Бровари-Флора".
3.10. Підприємства, організації, установи всіх форм власності, юридичні та фізичні особи, які зацікавлені в зрізі зелених насаджень, зобов'язані укласти договір із спеціалізованим підприємством, що має  в установленому законодавством порядку право на проведення  робіт із землеустрою, озелененню, на посадку дерев, чагарників, троянд.
3.11. Охорона зелених насаджень м. Бровари є громадським обов'язком кожного мешканця міста. Усі громадяни, які відвідують зони відпочинку, лісопарки, сади, сквери, бульвари, набережні та інші місця масового відпочинку, зобов'язані підтримувати чистоту, порядок, дбайливо відноситися до зелених насаджень, сприяти запобіганню ламання та псування дерев, чагарників, квітів, троянд, газонів, сприяти органам міліції, виконкому міської ради і власникам зелених насаджень у боротьбі з порушниками цих Правил.
3.12. Категорично забороняється пасти худобу (кіз й інших тварин), ламати та псувати дерева, чагарники, троянди, квітники, зривати бруньки, листи, квіти, влаштовувати ковзанки в не відведених для цього місцях, вбивати в дерева цвяхи і скоби, захаращувати газони, ловити птахів. Вигул собак має здійснюватись у місцях та в порядку встановленому "Правилами утримання в м. Бровари тварин громадянами, підприємствами, установами та організаціями", затвердженими Броварською міською радою 19.06.2003 р. №257-13-24.
3.13. За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

            IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
4.1. Комунальні підприємства санітарної очистки здійснюють механізоване і ручне прибирання проїжджої  частини вулиць, площ планово, а вивезення твердого сміття і опалого листя за планово-регулярною системою за договорами з організаціями різних форм власності та з громадянами, які володіють будинками на праві приватної власності.
4.2. Підприємства, установи, організації, а також індивідуальні власники будинків, зобов'язані прибирати прилеглі до їх домоволодінь території, в довжину - в межах їх ділянок, у ширину-до середини вулиці, провулку, проїзду, а при однобічній забудові - в межах повного профілю вулиці.
4.3. Територія садів, парків, скверів, бульварів, лісопарків, і цвинтарів та прилеглі до них тротуари і проїзди прибираються та підтримуються в належному санітарному стані організаціями, у віданні яких вони знаходяться.
4.4. Залізничні колії, мости, укоси, насипи, переїзди, переходи через колії, які знаходяться у межах смуги відводу, що знаходяться на території підприємства, установи, організації, які експлуатують дані споруди, повинні прибиратися організаціями, що їх експлуатують.
4.5. Керівники підприємств торгівлі всіх форм власності зобов'язані забезпечити прибирання територій і скошування трави на  прилеглих ділянках до магазинів, їдалень, наметів, кіосків, ларьків, лотків на відстані 20 м від межі відведеної земельної ділянки, а при розташуванні об'єкта фасадом на вулиці - до середини проїжджої частини та належне нормативне освітлення.
4.6. Прибирання та утримання зупинок міського пасажирського транспорту здійснюється організаціями і підприємствами в віданні яких вони знаходяться.
Прибирання територій невідокремлених зупинок (зупинкових майданчиків, павільйонів, навісів, заїзних кишень) і стоянок таксі, сполучених з тротуарами, покладається на підприємства, установи, організації, орендарів, забудовників, у користування яких вони відведені.
4.7. Прибирання і очищення канав, труб і дренажів, призначених для відведення поверхових або ґрунтових вод з вулиць та тротуарів, очищення колекторів зливової каналізації і дощеприймальних колодязів здійснюються підприємствами, які експлуатують ці споруди, закріплені згідно з рішенням виконкому. У дворах та на територіях підприємств і організацій - житловими підприємствами, забудовниками всіх форм власності і зазначеними підприємствами та організаціями. Відомчі водовідвідні споруди обслуговуються підприємствами, у віданні яких ці споруди знаходяться..
4.8. Керівники підприємств, установ, організацій, відомств, навчальних закладів, власники індивідуальних будинків, фізичні і юридичні особи зобов'язані укладати договір на вивезення твердих побутових відходів з підприємствами будь-якої форми власності, які  мають право займатися цією діяльністю.
4.9. Відмова від укладання договору на вивезення відходів, а також створення несанкціонованих смітників, розглядається як факт забруднення навколишнього середовища відходами споживання та порушення цих правил, що тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.
4.10. Власники індивідуальних будинків зобов'язані здійснювати оплату за вивіз відходів .
4.11. Громадські туалети і міські смітники повинні утримуватися в належному санітарному стані підприємствами та організаціями, у віданні яких вони знаходяться. Побутове сміття в очікуванні сміттєвивізного транспорту необхідно залишати на вулиці тільки у спеціальному посуді або у сміттєвих мішках. Виливати рідкі відходи в каналізаційні люки, на тротуари, газони і проїжджу частину, складувати будівельні матеріали, тверде паливо, будівельні та промислові відходи на вулицях і проїздах забороняється.
4.12. Будівельні та інші організації при здійсненні будівельних, ремонтно-будівельних та відновлювальних робіт зобов'язані прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, ґрунту і будівельне сміття в одноденний термін.
4.13. З метою запобігання засміченню на вулицях, площах та інших громадських місцях повинні встановлюватися урни.
Крім того, урни встановлюються:
- підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності проти своїх будинків, як правило, біля входу та виходу;
- організаціями торгівлі біля входу та виходу з торгових приміщень, біля наметів, ларьків, павільйонів та ін.;
- підприємствами та організаціями у скверах, на бульварах, у парках, у віданні яких вони знаходяться;
Тип урн узгоджується з управлінням містобудування та архітектури. Урни повинні утримуватися у  справному та охайному стані, очищатися від сміття в міру накопичення його, один раз на тиждень промиватися і дезінфікуватись. Урни повинні фарбуватися не рідше двох разів на рік.

V. ПРИБИРАННЯ І УТРИМАННЯ ДВОРОВИХ ТЕРИТОРІЙ
5.1. Дворові території повинні утримуватися в чистоті. Прибирання і очищення дворів проводиться щодня. Підмітання, поливання, вивезення снігу та сміття, посипання піском, очищення водостоків, дренажів повинні провадитися регулярно. Прибирання й очищення дворів повинне закінчуватися до 6 години ранку в період з 15 квітня по 15 жовтня, а з 15 жовтня по 15 квітня - до 8 години ранку.
5.2. Забороняється спалювати опале листя, гілки, а попіл висипати на дорогу. Вони повинні бути вчасно вивезені власниками будинків, житлово-експлуатаційними організаціями.
5.3. Побутове сміття повинне зберігатися в сміттєзбиральниках і контейнерах, в які не потрапляють мухи і гризуни. Рідкі нечистоти в будинках, які не мають каналізації, збираються у водонепроникні вигрібні (помийні) ями з люками, влаштовані таким чином, щоб до них не проникали зливові води і розташовані на відстані згідно з санітарними нормами.
5.4. Майданчики під сміттєзбірники виконуються з твердим покриттям (асфальтобетон, бетон) розміром за розрахунком і огороджені з трьох сторін на відстані не ближче 20 м від житла.
Під'їзди до майданчиків і вигрібних ям повинні бути впорядковані і забезпечувати вільний розворот спецмашин. Відповідальність за благоустрій майданчиків і під'їздів до них, справність сміттєзбірників і освітлення у дворах несуть власники будинків.
5.5. Майданчики під сміттєзбірники, повинні вчасно очищатися від сміття, бруду і снігу, а влітку, окрім того, промиватися водою з допомогою шлангів і дезінфікуватися не рідше одного разу на тиждень. Також промиваються і дезінфікуються забірні рукави асенізаційних машин. Миття і дезінфекція проводяться підприємствами, які здійснюють санітарне очищення за договорами з наймачами.
5.6.Забороняється зберігати сміття на території двору більше трьох діб – у холодні часи року, та одну добу – у теплі. Вивезення сміття та нечистот від домовласників проводиться за планово-регулярною системою відповідно до графіка й за разовими заявками комунальним автотранспортом, підприємствами і відомствами, фізичними особами, які мають спеціальний транспорт та відповідний дозвіл.
Забороняється складати сміття на тротуарах та зеленій зоні, під бордюрами доріг, сміття необхідно прибирати у двір.
5.7.Якщо підприємства та організації не забезпечують своєчасне вивезення сміття та нечистот і це створює антисанітарну обстановку, останні зобов'язані укласти договір на вивіз сміття з комунальним підприємством, або з підприємством, яке має право займатися цією діяльністю.

           VІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПО ЗНИЩЕННЮ БУР'ЯНІВ
6.1.Територія міста повинна бути постійно вільна від бур'янів, які завдають шкоди здоров'ю людини і культурним рослинам.
6.2. Підприємства, організації, установи всіх форм власності, орендарі, а також власники будинків на правах власності, зобов'язані систематично і вчасно знищувати бур'яни на відведеній земельній ділянці та прилеглій до неї території на відстані 20 м від межі відведеної ділянки.
6.3. Знищення бур'янів на території міських садів, скверів, лісопарків, відкритих зливнестоків і прилеглих до них ділянок, визначених управлінням комунального господарства, провадиться організаціями, у віданні яких вони знаходяться, систематично протягом всього вегетативного періоду.
6.4. Своєчасне знищення бур'янів у смузі відведення залізниць, які проходять у межах населеного пункту, провадиться силами і засобами організацій залізничного транспорту.

VІІ.  УТРИМАННЯ МАЛИХ АРХІТЕКТУРНИХ ФОРМ ТА ІНШИХ ОБ`ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ.
7.1. Будівництво і встановлення малих архітектурних форм та елементів зовнішнього благоустрою – кіосків, павільйонів, наметів сезонних базарів, літніх кафе, огорож, павільйонів на зупинках транспорту, телефонних кабін, огорож тротуарів, малих спортивних споруд, елементів благоустрою кварталів, садів, парків, рекламних тумб, стендів, щитів для газет, афіш і оголошень, світлових реклам, вивісок, установок для декоративного підсвічення пам'ятників, ліхтарів вуличного освітлення, опорних стовпів допускається з дозволу і за проектами, узгодженими з управлінням містобудування та архітектури (головним архітектором), відповідними службами міста.
7.2. Організації, підприємства, установи всіх форм власності – повинні утримувати в зразковому порядку всі споруди малих архітектурних форм, проводити їх ремонт і фарбування згідно з затвердженим проектом зовнішнього оздоблення, виданим управлінням  містобудування та архітектури.
7.3. Фарбування кіосків, павільйонів, наметів, лотків, огорож, і огорож тротуарів, павільйонів очікування транспорту, телефонних кабін, малих архітектурних форм, рекламних тумб, афіш і оголошень, лавок, покажчиків зупинок транспорту провадити не рідше двох разів на рік.
7.4. Фарбування кам'яних, залізобетонних і металевих огорож, воріт, провадити не рідше одного разу на рік.

    VІІІ. ПЕРЕСУВНА ДРІБНОРОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ.
8.1. Розміщення пересувних МАФ, а саме: наметів, літніх кав'ярень, овочевих і квіткових базарів та інших форм вуличної торгівлі, в тому числі сезонних та  установка об'єктів пересувної роздрібної торгівлі (лотків, візків, столів) – здійснюється виключно після отримання відповідного погодження спецвідділу.
8.2. Переважним правом на одержання погодження на організації вуличної торгівлі користуються підприємства, які торгують виданнями періодичної преси, квітами, прохолодними напоями, овочами, фруктами (у сезон).
8.3. Сезонні споруди для торгівлі овочами і фруктами повинні бути легкої збірної конструкції, установлюватися на період сезонної торгівлі та прибиратися після її закінчення.
8.4. Забороняється зводити до кіосків, павільйонів, наметів різного типу прибудови, козирки, навіси, ставні, не передбачені узгодженими проектами, складати тару і запаси товарів біля кіосків, наметів, павільйонів, а також використовувати їх під складські цілі. Встановлення холодильних шаф дозволяється тільки за рішенням комісії з питань благоустрою і розташування малих архітектурних форм.

ІХ. СВІТЛОВІ ВИВІСКИ, РЕКЛАМИ І ВІТРИНИ.
9.1. Розміщення елементів зовнішньої реклами, рекламоносіїв здійснюється у встановленому порядку.
9.2.Установлення світлових вивісок і реклам для магазинів, культурно-видовищних підприємств та організацій провадиться  за фотозавданням і ескізами, узгодженими з управлінням  містобудування та архітектури (головним архітектором).
9.3. Підприємства, які експлуатують світлові реклами й вивіски, повинні  щодня вмикати їх з настанням темряви та вимикати з настанням світла, забезпечити своєчасну заміну перегорілих газосвітлових трубок і електроламп. У випадку несправності окремих знаків реклам  вивіска повинна вимикатися.
9.4. Приклеювання газет, плакатів, афіш, різного роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах чи рекламних тумбах.
9.5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду рекламоносіїв згідно з паспортом, погодженим управлінням містобудування та архітектури (головним архітектором).

Х. РЕМОНТ І УТРИМАННЯ ЖИТЛОВИХ, КУЛЬТУРНО-ПОБУТОВИХ І СУСПІЛЬНИХ БУДИНКІВ І СПОРУД.
10.1. Експлуатація будинків і споруд та їхній ремонт проводиться відповідно до встановлених правил і норм технічної експлуатації.
10.2. Поточний та капітальний ремонт, фарбування фасадів будинків проводиться при потребі, залежно від технічного стану .
10.3. Будь-які зміни фасадів будинків, пов'язані з ліквідацією або зміною окремих деталей, їх кольору, а також пристрій і реконструкція існуючих віконних і дверних прорізів, прибудови на балконах особливо тих, що виходять на головний фасад, проводиться за погодженням з управлінням містобудування та архітектури та на підставі ордеру спецвідділу.
10.4. Усім житлово-експлуатаційним підприємствам, власникам відомчих будинків, ставиться в обов'язок контроль за установленням і утриманням  вивісок, які знаходяться на їхніх будинках.
10.5. Ремонт, очищення і фарбування фасадів будинків проводяться тільки при наявності письмового дозволу управління містобудування та архітектури і при узгодженні архітектурних кольорів фарбування. Фарбування й очищення окремих частин фасадів будинків, а також очищення тільки перших поверхів забороняється.
10.6. Забороняється самовільне будівництво різного роду господарських і допоміжних будівель (дерев'яних сараїв, будок, гаражів, голуб'ятників, теплиць та інше) на прилеглих територіях і присадибних земельних ділянках; проводити будь-які конструктивні зміни балконів, лоджій без отримання дозволу в установленому порядку.
10.7. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків і споруд для забезпечення техніки безпеки використовується захисна сітка чи плівка відповідно до проекту виконання робіт.
10.8. Забороняється захаращення і засмічення пожежних проїздів на прибудинкових територіях, прилеглих територій металевим брухтом, будівельним, побутовим сміттям та іншими матеріалами; робити надписи , малюнки на стінах будинків , споруд.
10.9. Забороняється :
- витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків ;
- вивішувати дорожні знаки без погодження з Державтоінспекцією.
10.10. На зовнішньому фасаді кожного будинку незалежно від його відомчої належності, встановлюється будинковий номерний знак, затвердженого зразка, із зазначенням номера будинку. На будинках, які виходять на дві вулиці, номерні знаки встановлюються з боку кожної вулиці.

ХІ. ГРАФІЧНА ЧАСТИНА
11.1. План заходів з благоустрою території населеного пункту:
- Проведення осіннього та весняного двомісячника по благоустрою, озелененню та поліпшенню санітарного стану міста Бровари
  вересень – листопад щороку;
 березень – травень щороку.
- Проведення акції "День довкілля"
 квітень щороку.
- Участь у всеукраїнському конкурсі "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку".
 щорічно (у разі необхідності)
11.2. Обмеження використання об'єктів благоустрою.
 11.2.1. Керівники підприємств, установ та організацій (орендарі, якщо це передбачено договором) зобов'язані постійно утримувати належні їм, закріплені та прилеглі території у належному санітарно-технічному стані.
- У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди. Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності за санітарний стан з власника.
   - Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бордюрного каменю проїжджої частини вулиці вздовж підприємств, організацій, установ, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож (крім випадків, коли вказується конкретне місце проходження).
    11.2.2. Забороняється використовувати:
- парки, сквери та площі міста для розміщення МАФ;
- клумби, зелені зони для паркування та миття транспортних засобів;
- дерева для підвішування гойдалок, мотузок для сушіння білизни, прикріплення рекламних щитів, електропроводів.
11.3. Схема меж об’єктів благоустрою м. Бровари наведена в додатку.

ХІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ
         12.1 Правила містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно зі ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
12.2. Складання протоколів щодо скоєння правопорушень, накладання і стягнення штрафів, які установлені Правилами, здійснюються уповноваженими на те органами (посадовими особами).
12.3. Застосування відносно посадової особи чи громадянина адміністративного стягнення не звільняє винного від обов'язку відшкодувати заподіяний збиток міському господарству і відшкодувати повну вартість робіт із приведення в початковий стан об'єктів, визначених Правилами.
За збиток, заподіяний у результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, про охорону атмосферного повітря, наступає відповідальність згідно із законодавством.
Розмір збитку, заподіяного пам'ятнику історії й культури, визначається з урахуванням його історичної, наукової, художньої, культурної цінності, а також вартості реставраційних, відбудовних робіт.
Обчислення розміру шкоди, заподіяного зеленим насадженням і іншими об'єктам озеленення загального користування в місті, здійснюється за таксами, установленими Кабінетом Міністрів України від 08.04.1999 р. № 559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів».
12.4. Відповідальність за порушення Правил, допущене неповнолітніми, несуть їхні батьки, чи опікуни (піклувальники), керівники дитячих установ згідно з чинним  законодавством України .
12.5. Рішення щодо відшкодування збитку, заподіяного правопорушенням, зазначеним у Правилах, щодо вартості робіт із приведення об'єкту правопорушення в первинний стан, щодо розмірів відшкодування збитку, у тому числі немайнового (морального) збитку, може бути оскаржене у встановленому законом порядку.
12.6. Оскарження й опротестування постанови в справі про адміністративні правопорушення здійснюється в порядку, встановленому  Кодексом України про адміністративні правопорушення.


                             ХІІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
13.1 Внесення змін і доповнень до цих Правил здійснюється в тому ж порядку, що і їх затвердження.

 

 

Секретар ради                                                                                     І. В. Сапожко

 
© 2012 Сайт міста Бровари
Офіційний спонсор сайту - компанія Бравопорт